| anonim_4396 a întrebat:

M-a inselat? Care este parerea voastra? happy
Relatia mea dureaza de doi ani. in urma cu ceva timp el a trebuit sa plece la munca in strainatate. mi-a fost foarte greu, simteam ca nu rezist fara el! Ne-am iubit mereu enorm, chiar daca el avea vicii( alcool si jocuri de noroc ), am incercat sa il schimb dar nu am reusit. tot ceea ce castiga inafara, baga la jocuri in doua zile. Imi spunea planuri de familie, dar mereu i-am spus ca nu e cazul de familie in contextul in care el are asemenea vicii! ( stiu cum era tatal meu si cat a regretat mama! )
In ultimul timp, iubitul meu a inceput sa "se planga" ca nu mai primeste atentie de la mine ( asta pt ca nu vorbeam la telefon asa de mult pe cat voia el ). Imi cerea poze indecente ( iar eu nu voiam sa fac, pentru ca nu sunt genul ).
In ultimul timo imi dadeam seama dupa vocea lui la telefon ca e beat. ( ceea ce m-a deranjat mereu ). la nervi, mi-a spus ca a fost la o cu**a. doua zile a plans cu lacrimi ca un copil sa il iert. ( am considerat ca le-a facut pe toate si o relatie cu el nu-si mai are rostul ). deoarece a vazut ca nu vreau sa il iert, mi-a spus ca nu m-a inselay si ca a fost la o fata, aia a stat si dezbracata in fata lui, dar el i-a spus ca ma iubeste si nu ma va insela niciodata ( hahahha. ) spunea plangan sa il iert! Dupa vreo 3 zile, mi-a spus ca totul a fost doar o inventie de a lui ca sa ma faca geloasa si sa ii dau mai multa atentie ( eronat! Consider ca pt gelozie putea sa imi spuna cu totul altceva, dar nu asta ). parerea mea este ca, daca a vazut ca nu vreau sa il iert, acum o da la intors. orgoliul lui de barbatnu l-ar fi lasat sa planga daca totul era o gluma ( mai ales atata timp! ). sunt convinsa ca a facuto! Nu mai pot trece cu vederea, pt ca mereu i-am iertat viciile, si chiar nu mai are niciun rost! Relatia asta nu consider ca are viitor, chiar daca mi se rupe sufletul de durere ( prefer sa ma doara acum o perioada, decat sa regret toata viata, in caz de am face o familie ).
Voi ce parere aveti?
Multumesc de rabdare si de timpul alocat. happy

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu pare om de casa, de familie.Nu vei avea un viitor placut impreuna ca si casatoriti.Decat sa suferi alaturi de el toata viata(mai vine si vreun bebe) sufera acum putin si ai scapat de el. Daca acum te inseala o va face toata viata.Parerea mea.

| Aasdfghj a răspuns:

Ti-ai raspuns singura in primele randuri.
"Relatia mea ". Da, relatia ta, nu a voastra. Aici doar tu lupti sa nu se destrame iar lui nu ii pasa. Nu cred ca o sa se mai schimbe ceva de acum incolo daca nu s-a intamplat asta in doi ani de zile. E pierdere de timp daca continui.

| neutrino a răspuns:

Lasa-l acum, urgent!

| T0T a răspuns:

Ăsta e om la care să ții și cu care să fii? Eu zic că nu. Rupe orice legătură cu el și uită de el.

| Doub a răspuns:

Lasa-l. Nu meriti sa suferi din cauza lui.

| SkyPilot a răspuns:

Votul meu este ca te-a inselat. Oricum nu cred ca are prea mare importanta, asta nu e omul cu care sa faci ceva in viata si sa ai copii. Lasa-l si cauta-ti un baiat serios, cred ca asta it doresti.

| gelu1970 a răspuns:

Catte, tu ai luat deja decizia.
daca tu crezi ca votul celor de aici iti usureaza situatia, si nu o sa suferi, te inseli.
o sa te simti a nimanui un timp, psihicul o sa-ti fie la pamant.
timpul e cel ce te vindeca
apoi totul e...amintire.

| MskDesign a răspuns:

Daca esti sigura ca ce ne-ai relatat este adevarat, atunci lasa-l! Nu are rost sa continui in suferinta.

Răspuns utilizator avertizat
| Neuronul a răspuns:

E bărbat!
Îţi cere poze indecente pentru că are nevoie de stimuli vizuali, nu ca să te facă într-un oarecare fel curvă sau altceva.
Are nevoie de atenţie, de iubire, de sex. din moment ce tu nu îi oferi toate aceste lucruri e şi normal să se ducă în altă parte, unde aceste nevoi îi sunt satisfăcute.
Te gândeşti numai la ţine şi la faptul că te-a înşelat.
Asta nu-i iubire big grin sincer.
A iubii înseamnă a oferii sentimente şi momente frumoase.
Îl vrei doar pentru tine, iar asta nu-i iubire, este egoism.
Lasă-l să facă ce simte. Şi tu la fel.
Dacă te iubeşte, va veni înapoi, dacă nu, ai economisit timp preţios pe care puteai să îl pierzi cu un om nepotrivit!

| tadina125 a răspuns:

Aleluia ca ai ajuns la concluzia asta.Mult prea multe femei sufera toata viata. Poatete chiar o viata in iad.Ai facut bine

| AndreyFsk a răspuns:

Daca tu nu ai avut cu el contact intim mi se pare normal. Un barbat are nevoie si de asta nu numai de dragoste, cuvinte frumoase si alte copilarii.

| denisaijd a răspuns:

Părerea mea este ca te-a inselat, insa ma pot insela. Oricum, o relatie la distanta nu e prea de incredere, pana la urma tu nu stii ce face el zi de zi.