| anonim_4396 a întrebat:

acum un an am cunoscut un baiatt si ne-am indragostit unul de altul cei drept el chiar ma iubea enorm dar eu datorita timpului am renuntat la relatie...i-am explicatca nu am timp si ca vreau sa ne despartim dar o tinea incontinuu ca nu poate trai fara mine..am fost nevoita sa imi schimb nr d telefon si sa ii dau block pe facebook.dpa la scoala mia trimis prin prietenii mei pe care nici nu ii cunostea flori si scrisorele.dar eu le rupeam...nu vruiam sa aud de el ..nu aveam timp pentru asa ceva..sunt sportiva de performanta si nu aveam timp... dupa 5 6 luni l-am scos de la block si i-am dat cerere mi-a acceptat-o si mia dat like.l-am intrebat ce face mi-a rapuns bine mi-am cerut scuze pentru tot ce i-am facut si am vazut ca avea o relatie de cateva zile cu o fata mia spus cat a suferit si iam zis ca imi pare rau dar acum e tarziu el are o alta relatie mi-a raspunsca,,poate nu o sa mai aiba,, mi-a cerut nr de tel si mia dat mesaj cu,, imi era dor de tine si sa iti spun ca te iubesc,, a doua zi ne-am vazut si ne-am imbratisat ne-am sarutat si a zis ca renunta la relatie pentru mine...dar ii e frica sa nu il parasesc iar.l-am asigurat ca nu..au trecut 4 5 zile si el nu renunta la relatie dar noi eram impreuna...i-am spus intr-o sa decisa a zis sa ii acord o zi sa ia cea mai buna decizie.a dous zi mia lasat pe fb ca nu poate sa renunte la ea.i-am zis ok... dupa o saptamana am vazut ca nu mai avea relatia pe fb si ma intrebat ce fac iam spus ca bine si a spus ca se bucura si iam spusca si eu ma bucur ca e fericit alaturi de ea.mia raspuns ca el nu e bine deloc ca se gandeste mereu la mine ca a fost un prost ca ma lasat sa plec..si caa incheiat totul cu ea pentru ca mereu si cand era cu ea se gandea la mine...doar ca a vrut sa isi demontreze lui ca poate si fara mine dar a realizat ca nu poate si fie ca il iert sau nu el a incheiat tot cu ea pentru ca el ma iubeste pe mine..ne-am impacat doarca el e schimbat.el si lucreaza e si la facultate si mereu imi spunea ca are probleme si la servici dar ca are probleme si in familie...mereu e trist obosit. ..nu prea vorbim decat de 2 3 ori pe zi..ne vedrm cam rar si acum cateva zile trebuia sa iesim dar mia spus ca tatal sau bause si ca nu mai poate...sa vina sa ne intalnim...am zis ca bine..azi am vrut sa ma despart de el si l-am intrebat daca si el e deacord ...ca se vede ca nu are timp pt relatia asta si a zis ca din partea lui nu nu este deacord ..si mia spus stii de ce sunt asa? pentru ca am probleme in familie tata a fost internat de 2 ori la dezalcolizare si tot nu s-a rezolvat si eu sunt distrus...mentionez ca era o familie buna cu o situatie financiara foarte buna doarca nu stiu cum a apucat tatal sau pe drumul asta... vreau sa va intreb ...sa raman langa el sau sa ma despart de el..il iubesc enorm dar imi face rau relatia asta mai ales cand il vad asa? l-am intrebat de n ori daca vrea sa ne despartim si a zis ca nu..ca daca vruiaimi spunea el doar ca are probleme si sa il inteleg... vreau raspuns urgent va rog.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu mai faci parte din problemele lui.

| SkyPilot a răspuns:

In locul tau l-as accepta pe baiatul asta, as fi alaturi de el de cate ori are nevoie si l-as asigura ca nu mai fac ce am facut. Daca va iubiti, veti trece peste toate greutatile impreuna.

| MskDesign a răspuns:

Ai scris cam mult. Putini au o a doua sansa in viata.

| Sadop a răspuns:

Ai greşit o dată, nu o mai face şi a 2-a oară. A renunţat la relaţia pe care o avea pentru tine, chiar dacă l-ai făcut să sufere. Te iubeşte, asta e clar.
Are facultate, job, o relaţie şi probleme serioase de familie. Cum ai vrea să fie mereu într-o dispoziţie bună?
Dacă îl iubeşti, înţelege-l şi nu renunţa doar pentru că trece el printr-o perioadă mai grea. Va trece şi asta.
Fii alături de el şi încearcă să-i aduci zâmbetul pe buze, măcar tu să-l faci fericit.
Din ce ai spus tu el chiar merită fiecare efort.
Nu renunţa la această relaţie, mai ales că îl iubeşti şi te iubeşte.
Ajută-l să depăşească această perioadă grea.
Baftă!

| maria999 a răspuns:

Offf e pacat daca va iubiti ca tu sa renunti la relatie. Si eu am relatie da la mine e si mai complicat si tot incerc sa tin la ea in fine... nu renunta la el pentru ca s-ar putea sa-ti para rau mai tarziu si daca chiar il iubesti eu zic ca ar trebui sa fi mai intelegatore si sa-i fi alaturi cred ca v-a aprecia foarte mult o sa treceti si voi si peste aceste probleme cu tatal lui si o sa puteti sa fiti ferititi. Bafta! :*

| puppetmaster a răspuns:

Nu renunta! chiar daca iti face rau,trebuie sa gandesti si la felul in care se simte el cand nu poate fi cu tine si cand amana intalnirile s.a.
daca tu il vei parasi, va deveni mai rau si viata ii se va ingreuna si mai mult! adica, stiu ce zic: atunci cand ai probleme in familie, in viata de zi cu zi, cu sanatatea si persoana pe care o iubesti cel mai mult te paraseste e f.f.f.f.f.f.f.f.f.f.ff. greu! am trait asta pe pielea mea

| Stef_Stefy_1999 a răspuns:

Wow. ce mult ai scris.