| zuzatamik a întrebat:

M-a intrebat o prietena ce sa mai vorbeasca si ea cu prietenul ei ca nu gaseste subiecte.
Imi puteti da exemplu de cateva subiecte? dau fundita la cele mai multe.
Voi de obicei ce vorbiti cu prietenul/a vostru/a?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cartile pe care le-am citit in ultimele zile, oamenii pe care i-am intalnit, istorie, piese de teatru, opera, muzica rock, stiri reale (nu din viata pitipoancelor), vise, sperante, idealuri.

| drAn3 a răspuns:

Cateodata te intelegi bine si fara sa vb mult, chiar fara sa spui nimic, din priviri.

| Andra_4836 a răspuns:

Buna! Eu nu sunt impreuna cu cel pe care il plac, dar vorbim despre aproape orice
Ne povestim ce ore avem, ce probleme avem le materia respectiva, impresii despre profesri, despre materii, ore.
Vorbim despre muzica, pasiuni, comune sau nu, filme, anime-uri, familie, eu povestesc cat de zapacita eram cand eram micalaughingSi ne amuzam copioslaughing
Alte subiecte: thinking sport(nu am zis neaparat fotbal), arta, mitologie, pasiuni, hobby-urithinking Sa se duca impreuna la un film, sau sa citesca aceeasi care, e mai consistent, si dupa aia sa schimbe pareri.
Ideea e sa gaseasca lucrurile pe care le au in comun, si sa vorbeasca despre astea. Daca nu au prea multe, creeaza, cum am zis, sa se uite la un film, sa il discute. Sau, ca atunci cand completezi un oracol... Incearca sa iti amintesti intrebarile pe care le puneai, spune-i-le prietenei tale, sa inceapa sa isi cunoasca prietenul mai bine, sigur sunt lucruri pe care nu le stiu unul despre altuhappywinking