| tslex a întrebat:

Cat de des va vedeti cu prietena/prietenul vostru si despre ce vorbiti? ..nu ca nu as avea subiecte de discutie, dar chiar sunt curios.

Si cum mentineti pasiunea? De cat timp sunteti impreuna?

3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Pasiunea se mentine numai intre aia cu o chimie foarte buna, care au creier, sunt creativi dpdv conversational, care nu is mediocri, care au un simt al umorului dezvoltat si etc.
nu trebuie neaparat sa ai subiecte de discutie, din orice nimic sau orice rahat inventezi un fel de arbore conversational, fiecare creanga/ramura presupune un nou subiect interesant/amuzant care se trage din alt nimic sau rahat.
get it? pune mintea aia la contributie.
mentine pasiunea cu focul mintii si arde arborele ala din temelii, epuizeaza subiectele de discutie si planteaza alti pomi.
nu uita ca mai trebuie sa si taci, cand trebuie, antreneaza privirea aia patrunzatoare sa o dea peste cap cu totul.
1, 2, 3 START!

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Hei! Eu sunt impreuna cu iubitul meu de 8 luni si ne intelegem bine ( mai avem mici certuri copilaresti). Tinand cont ca sunt la acelasi liceu (el in a 12-a si eu in a 10-a) ne vedem zilnic, vorbim despre orice( nu stiu sa-ti zic exact despre ce vorbim, depinde de ce se intampla in acea zi) facem glume, radem, ne jucam, ne tachinam. Pasiunea se mentite atata timp cat exista iubire, intelegere, respect.

| Bbybianca26 a răspuns:

Buna. Avand in vedere ca eu si prietenul meu suntem la aceeasi universitate si amandoi stam in camin ne vedem destul de des. As putea spune ca in fiecare zi. Suntem impreuna de 4 luni si ne intelegem ft bine.

In ceea ce priveste a doua ta intrebare, depinde si de ce varsta ai. Pasiunea poate fii mentinuta prin anummite gesturi, erotice sau nu, activitati pe care le puteti face impreuna, cum ar fi sa mergeti la film, sa va plimbati prin parc etc. Depinde de la cuplu la cuplu. Sper ca ti-am fost de ajutor! v