| anonim_4396 a întrebat:

M-am circumcis total acum 20 de zile din motive medicale am și eu câteva întrebări pentru cei care au trecut prin așa ceva.
Când pot începe din nou viața sexuală și masturbarea?
Mai pot face sex mai agresiv? Ma gândesc ca atunci era ața aceea care ținea pielea acum dacă este lipita sub gland nu se va rupe sau ceva?
La masturbare trebuie neaparat neaparat lubrifiant?
Ațele nu au dispărut nici după 20 de zile de la operație, au dispărut doar 3, 4.
Am și un hematom sau edem nu mai știu cum se numea ca un fel de inel in jurul glandului,pielea este prinsă și cusuta de acel hematom,doctorul a zis ca este in regula sa îmi încep viața normala adică dușuri, mers, fără pastile fără betadina.
Va rog dați mi niște sfaturi!

Răspuns Câştigător
| jj7700 a răspuns:

Dupa 4-5 saptamani poti reincepe activitatea sexuala. Eu mi-am reinceput-o dupa o luna fara probleme - circumcizie totala cu tot cu extirparea atei si in cazul meu.

Recomand sa intrebi doctorul daca se poate face ceva cu atele totusi, ca ar fi trebuit sa se fi dizolvat pana acum. Daca nu se dizolva in 1-2 saptamani va trebui probabil sa ti le scoti.

La masturbare nu trebuie lubrifiant. E chestiune de preferinta personala. Eu nu folosesc ca mi se pare incomod plus ca trebuie sa ma spal dupa. M-am obisnuit cu a-mi stimula mai mult corpul penisului pana in gland si cu aratatorul mainii ating zona unde era ata inainte si se simte foarte bine. O sa vezi si tu cum iti place odata ce incepi sa experimentezi.

Sex poti face la fel de agresiv sau chiar mai agresiv decat inainte, odata ce esti complet vindecat dupa 6-8 saptamani. Pana atunci as avea un pic grija. Dupa ce se vindeca tot, pielea cusuta sub gland e mult mai rezistenta decat era ata, deci nu se rupe nimic. Eu penetrez mai in forta acum fara probleme.

Inflamatia de care zici va trece de la sine. Cat va dura, greu de zis. Depinde de corpul fiecaruia. Daca nu te doare, eu zic sa nu iti bati capul prea mult cu ea.

7 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Putem vorbi in privat?

| MadalinAlexandru a răspuns (pentru CIaudiu):

Desigur,îmi poți da mesaj

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai asteaptă cel putin 6 luni pîna sa i ti incepi viata sexuală sau masturbarea, acum nu se pune problema de asa ceva, organismul are nevoie de pauza, esti proaspăt operat, nu forta cu sexul sau masturbarea. Ce varsta ai?

| MadalinAlexandru a răspuns (pentru anonim_4396):

6 LUNI? asa de multlaughing
Am 17 ani e mai greu la mine ca mi se urca hormoni la cap

| teli92 a răspuns:

Eu dupa o saptamana :-)

| MadalinAlexandru a răspuns (pentru teli92):

Hmmm tie dupa cat timp ti au disparut atele?
cum a fost cu masturbarea?laughing))))

| teli92 a răspuns (pentru MadalinAlexandru):

Esti pui pe langa mine. Am vechime 15 ani trecuti in carteade munca. Lmao