| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul unei persoane care a trecut prin așa ceva.
Acum o săptămâna mi-am făcut circumcizie,a ieșit totul bine totul ok, sub cap s-a umflat acel gland de care este prinsă pielea prin cusătura.
Doctorul a spus ca este un hematom, in fine asta nu contează, de la operație pana acum nu am avut nici o erecție însă de 2, 3 zile am erecții dimineața și mi s-au rupt 2 ațe, pielea nu a apucat sa se lipească încă de glandul acela de care este cusuta…ce se va întâmpla? Acea parte care nu mai este ținuta de cusătura se va mai lipi? Ma duc la control joi dar vreau sa știu pana atunci fiindcă clinica care m-a operat este cam costisitoare, un control este undeva la 350 RON

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Petre1987 a răspuns:

Salut! Vindecarea după o astfel de intervenție poate dura minim 2-3 săptămâni. Însă cel mai în măsură să îți ofere răspunsurile la întrebările tale este medicul care a efectuat intervenția. Probabil vor trebui refăcute acele cusături ce s-au rupt prea devreme. Multă sănătate!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine te a pus sa te circumcizi, te deranja asa tare ața aia? nu te inteleg sincer, sigur o sa te masturbezi si rupi acolo atele alea ca nu rezisti fara 2 saptamini, sau ai prietenă?

| MadalinAlexandru a răspuns (pentru anonim_4396):

Am prietena, rezist nu i problema…ma frt am făcut operația asta ca am avut fimoza, am avut un act sexual după care mi-a rămas capul la vedere si sa strâns sânge, sa făcut un inel in jurul capului la băgat doctorul înapoi si a acoperit glandul cu aceea piele…dat decapotarea lui din nou îmi era imposibila așa ca sa tăiat prepuțul jur împrejur…obligat forțat nu aveam alta opțiune!

| Petre1987 a răspuns (pentru MadalinAlexandru):

Clar nu aveai de ales... acum trebuie să trecii cu bine peste perioada de recuperare. Apoi totul va fi bine. Va mai dura totusi ceva pana te vei obisnui cu glandul expus tot mereu

| MadalinAlexandru a răspuns (pentru Petre1987):

Mersi,apreciez!