| anonim_4396 a întrebat:

(Circumcizie) Acum 10 zile am făcut o operație (circumcizie totala)
Deja s-a lipit rana,atele sau mai topit,doctorul mi-a zis astăzi sa-mi iau viața normala sa uit de operație,sa fac dus, sa merg, sa nu mai iau pastile și sa nu ma mai dau cu betadina.
Am și eu o întrebare.ce i care ați trecut prin așa ceva cum a fost prima masturbate și primul act sexual circumciși?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam după vreo 6 săptămâni minimum după operație sa te gândești să încerci treptat treptat așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te va durea cand o vei decalota pentru sex, gîndeste te ca inca operatia este proaspăta, si la un deget daca te tai dureaza cel putin o saptamana vindecarea, mai asteapta nu forta acum cu sexul ca riști, cel mai bine mai asteapta daca poti macar o lună, stiu ca va fi greu, dar nu cred ca vrei sa te re operezi din nou., si atentie si cu masturbarea este acelasi lucru fortezi si rupi ațele, nu te doare penisul cand ai erectie( cand se scoală?) deci daca faci acum efort nu e ok.

| MadalinAlexandru a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut!
Ce sa mai decalotez? Prepuțul este tăiat complet jur împrejur
Nu la erecție chiar nu m-a durut de loc și am avut erecții după 5 zile de la operație
Întreb doar sa știu cum se va simți la prima relație intimă, la prima masturbate și tot așa
Nu o voi face acum oricum, mai aștept 3, 4 săptămâni fiindcă nu i vindecat complet locul și atele nu s au topit încă.

| Petre1987 a răspuns:

Salut! Masturbarea va fi puțin mai dificilă la început ținând cont că prepuțul a fost îndepărtat complet și în erecție nu mai ai suficientă piele care să asigure mișcarea sus-jos pe penis. Probabil va fi necesar să utilizezi lubrifiant. Cât despre sex cred că va fi mai plăcut decât înainte și este posibil să reziști ceva mai mult.

| Petre1987 a răspuns (pentru Petre1987):

Contactează-mă în privat dacă vrei să discutăm mai multe