| anonim_4396 a întrebat:

M'am combinat in aceasta vara cu un prieten bun pe care il cunosc de multa vreme.Am mai fost impreuna anul trecut.Ne cunoastem foarte bine unul pe celalalt si ne simtim bine unul in compania celuilalt. Ne iubim mult si toata lumea spune ca exista o legatura speciala intre noi.Stiti...poate sunt eu indragostita, am mai fost cu alti baieti dar acesta ma face fericita! Stie sa vorbeasca, e elegant, rusinos dar in acelasi timp si indraznet in limitele bunului simt.Pentru viitor ne dorim aceleasi lucruri.Partea rea e ca el sta in Italia.Cei de langa noi ne spun sa ramanem impreuna si cand va pleca, sa nu ne mai despartim ca anul trecut iar noi chiar ne dorim sa formam un cuplu in continuare.Eu pot rezista si el la fel, draoste, prietenie, respect si incredere exista(normal si un strop de gelozie-nu cred ca exista dragoste fara gelozie).M-ar ajuta enorm cateva pareri, cateva sfaturi sau incurajari din partea voastra!

7 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Eu am sa fiu sincera cu tine, dragostea la distanta e scurta. ¨Ochii care nu se vad, se uita!¨

| FoarteLetargic a răspuns:

Buna seara.Te felicit pentru ca ai ales persoana iubita chiar daca el este in Italia iar tu in Romania. Distanta nu conteaza atata timp cat voi va iubiti. Numai bine!

| caterinasmile a răspuns:

Multumesc extrem de mult pentru raspunsurile voastre.Inseamna enorm pentru mine. Cred ca sunteti niste oameni extraordinari.Multumesc mult!

| annamya a răspuns:

E greu sa tii o relatie la distanta, dar unde e dragoste multa se poate! E VORBA DE MUULTA INCREDERE RECIPROCA!

| claudia6 a răspuns:

Caterina ma bucur pentru tine si sfatul meu ar fi sa ramaneti impreuna, ori aici amandoi ori in Italia amandoi..pwp si sa va iubiti mereu happy

| Cristi_Bodoc_1990 a răspuns:

Distanta intareste relatiile

| Gabii20 a răspuns:

Si eu am fost intro situatie asemanatoare acum 3 ani! Chiar daca in timp de 7 luni ne-am vazut doar o luna, a fost ceva foarte frumos si de neuitat, inca dupa 3 ani nu am putut uita acea relatie si cred ca nu o voi uita niciodata!
EU ZIC SA INCERCATI. Daca chiar va iubiti, ve-ti reusi! Iubirea va invinge!
Sper sa iei o decizie buna si mai ales, decizia care te va face fericita! Mult succes!