| ofataanonima123456789 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna mi-a spus acum cateva zile ca un baiat ma place, baiatul nu e asa o frumusete dar e ok e amuzant, si toata lumea, prietenii, si chiar familia ne spune ca semanam si ca ne ar sta bine impreuna, si prietena mea cea mai buna incearca sa ne combine chiar daca el nu l plac ca pe un iubit, peste un timp (cateva zile) ma simt ciudat cand il vad, si parca imi place putin de el, dar nu sunt sigura sigura, si el e rusinos nu e indraznet sau ceva, e dragut si e ok (nu e asa frumos) dar nu stiu ce sa fac, simt ca ar trebui sa ramanem prieteni dar parca il plac putin, si toti prietenii mei mereu ne ma pun langa el si chestii de genul. CE SA FAC? VA ROOOOOOOOOOOOG!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum scrii, probabil ca esti in scoala generala si pe acolo, prieteniile se fac in fiecare zi iar seara se desfac, pentru ca-s bazate pe simpatii si antipatii.
Daca prietenii urmeresc sa te "imprecheze" cu un baiat, si mai spun ca va asemanati, inseamna ca asa este!

| ofataanonima123456789 explică (pentru Violleta2022):

Mersi happy Si sunt la liceu. dar multumesc

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stiu cum e, ai impresia ca-l placi fiidnca lumea pune cumva presiune pe tine tot incercand sa te combine cu el.
Eu zic ca tu nu il placi pe el, altfel l-ai fi observat dinainte.
Nu stiu, incearca sa vorbesti cu el si vezi ce simti in acele momente.

| GandesteRapid a răspuns:

Sa sti ca nu trebuie sa te lasi influentata de ce spune famila, prietena si restul.
Iubirea adevarata sti cand vine.
Eu unul nu ma cuplez cu o fata decat daca este cea pe care o vad perfecta.
Adica vreau sa spun ca niciodata sa nu dai sanse unui baiat pe care nici tu nu sti daca il placi. Deoarece sigur va aparea acel baiat pe care il vei placea la maxim, iar despartirea este inevitabile.
Plus ca eu nici nu stiu cum unii isi construiesc relatii doar de fatada.
Daca nu il iubesti cu adevarat ( si nu il iubesti pentru ca altfel nu puneai intrebare pe TPU ) nu ar trebui sa il scoti din friendzone.
Sper ca te-am ajutat.

| alex055 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau si nu as vrea sa fiu cu el doar as vorbi cu el, gen prieteni. Parerea mea e sa nu faci sau sa alegi ceea ce spun altii, fa ceea ce crezi tu ca e mai bine