| ALEXANDRA1356 a întrebat:

M-am despartit de el. sad.
Il vreau inapoi. sad. Il vad toata ziua, suntem in aceeasi clasa si aceeasi banca. Gandul ca nu mai este cu mine ma omoara sad. Stiu ca el este potrivit pentru mine. Dupa o relatie de 4 luni, m-am decis sa ma despart de el, pentru ca mi se parea mie ca el nu prea ma mai baga in seama. sad.
A inceract sa imi explice ca trece printr-o perioada grea si sa il inteleg, dar nu am vrut. Plangeam in momentul cand ma desparteam de el, dar eram foarte sigura ca ma minte. sad.
Il vreau inapoi. Ce as mai putea face? sad
App. sa-l fac " gelos". Am facut cea mai mare prostie. Mi-am pus pe fb ca-s intr-o relatie cu fostul meu pr. ( el inca tinand la mine, a acceptat sa ma ajute sad. ). Si el ( colegul meu ), a dat like la o poza cu mine si fostul meu pr pe facebook. oh go on
Crede-ti ca mai are vreun rost? sad. Mi se rupe sufletul de durere. sad. El se arata indiferent. dar il mai surprind uneori uitandu-se cu coltul ochiului la mine. sad.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare pasăre pe limba ei piere, așa și tu. Ai alergat după 2 iepuri și acum mori de foame!
Pa, pa.

| ALEXANDRA1356 explică (pentru Legiuitoarea):

Nu am alergat dupa doi iepuri happy. PE cel ce il iubesc, am vrut sa il fac gelos cu un fost oh go on. Asta a acceptat sa ma ajute, stiind ca nu va fi nimic intre noi, ci doar pe facebook, de ochii lumii. ( adica sa daca fostul meu pr. ).

| mariamarybu a răspuns:

Sa stii ca eu trec prin aceeasi faza ca tine si ca la cat de distrusa sunt nu cred ca asi putea sa-ti dau un raspuns.
dar cand mie mi se rezolva problema o sa-ti spun si tie cum am rezolvat-o.
dar totusi, daca tot m-am oferit sa-ti scriu cate ceva la intrebare ar trebui sa-ti dau si niste sfaturi
-ar trebui sa ii spui atunci cand suntei singuri ceea ce simti cu adevarat, asa si el va intelege ceea ce inca simti pentru el, iar tie ti se va lua o piatra de pe inima
-poti sa-i ceri sa va-mpacati( dar ai grija, o sa suferi foarte mult daca o satizica nusad)
-incearca sa fi mai apropiata de el si fa asta ca si cand nu sar fi intamplat nimic intre voi
-ascultati inima si fa ceea ce crezi tu ca te va face invingatoare
Iti urez mult noroc si multa multa dragoste

| newfcsb17 a răspuns:

Orice despartire este dureroasa, insa nu trebuie privita tragic.Lasa-l o perioada in pace, sau discuta cu el.vezi ce simte.Intrebari de genul:Iti mai amintesti cand am fost... care sa ii trezeasca din nou sentimentele la viata! Bafta multa! P.S:Niciodata sa nu plangi dupa un baiat sau un autobuz pierdut, imediat se gaseste altul sa ii ia locul!

| DianaAndreea90 a răspuns:

Tu chiar ai facut o prostie laughing

| Larissa7763 a răspuns:

Buna, ai gresit atunci cand ai pus poza pe fb cu fostul, dar cred ca daca ai sta de vorba cu el si i-ai explicat care a fost intentia ta atunci cand ai pus poza, si i-ai spune cat de mult il iubesti, daca te iubeste cu adevarat va intelege si veti fi din nou impreuna. mult succes:*:*