| powerslidelambo a întrebat:

M-am despartit de iubita mea, problema e ca locuim in acelasi oras mic si ne mai intalnim pe strada. Ieri am vazut-o pe o banca si ea cand m-a vazut s-a ridicat si se prefacea ca sta la semafor si s-a intors cu spatele la mine. Cum sa fac daca o mai vad? Sa o salut, sa o intreb ce face? Si de ce s-a intors cu spatele la mine? Eu nu vreau sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic intre noi. Spuneti-mi si voi poate vi s-a intamplat.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O ignori ca e clar ca nu vrea sa te vada/vorbeasca cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Situatiaeste penibila, asa ca, evita-i privirae si treci pe strada fara sa te mai uiti la ea, ca sa nu o fortezi sa-ti mai intoarca spatele.
Chiar nu ai motive sa stai de vorba cu ea, iar daca ea nu accepta, nici macar sa o saluti.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ea te ignoră pe stradă când te vede de ce te mai stresezi?
Nu o băga în seamă.

| Sofer a răspuns:

Treci pe langa ea si o saluti laughing sau o ignori atata tot. din ce cauza v-ati despartit?

| powerslidelambo explică (pentru Sofer):

Pai as vrea sa ma mai bage in seama laughing Ne-am despartit ca am banuit ca ma inseala, si ii mai bateam apropouri uneori si s-a suparat, nu a vrut sa-mi raspunda daca s-a culcat cu altii dar a zis ca si eu am fost cu alta (fals), dupa m-am enervat pe ea si am scos-o de la prieteni pe Facebook si nu am mai vorbit deloc de atunci

| corbulalbrosu a răspuns (pentru powerslidelambo):

Te ignora si evita sa discute cu tine fiindca ai ranit-o in orgoliul ei de fata cuminte, cinstita si corecta, prin acuzatile lansante si afirmate care s-au datorat geloziei tale bolnavicioase. Pentru foarte multa lume gelozia reprezinta o stare de fapt inacceptabila. Sanatate!

| Raven a răspuns:

Dacă te ignoră, din punctul ei de vedere nu mai exiști. Prezența ta îi aduce aminte de acuzațiile tale și de o perioadă (probabil) neplăcută din viața ei. Mi se pare că ceri cam mult de la viață dacă vrei să mai rămâneți prieteni după o fază de genul ăsta.

| OrdanKarris a răspuns:

O ignori complet.