| JessicaLove a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu cam acum un an, pentru ca eram in sesiune si nu puteam invata de el caci tot bea si asculta muzica si am avut impresia ca nu-i pasa deloc de ceea ce am eu de facut. Dupa vreo 2 luni, m-am gandit ca pe parcurs nici eu nu am fost perfecta si ca poate am exagerat. Desi el imi mai scrisese ca ii e dor de mine, cand i-am scris eu a zis ca e prea tarziu. Eu normal am devenit disperata, am luat toata vina asupra mea si l-am lasat sa ma calce in picioare cu vorbe urate oricat a putut..simteam ca merit. Eram o persoana ciudata..nu ii prea spuneam sa ne vedem,zicea ca sunt neimplicata,dar ieseam de exemplu si apoi ii spuneam sa ramana la mine tot weekend-ul si ma gandeam, serios, sunt neimplicata dar tu stai in casa mea mai mult decat acasa? De asemenea, m-am mai simtit vinovata pentru ca nu voiam sa raman la el si el se supara.Dar nu voiam pentru ca mama lui ma punea sa dorm cu sora sa iar ei aveau doar 2 camere, trebuia sa se inghesuiasca pentru mine.Dar el nu intelegea gandurile astea ale mele. In fine, chestia e ca am ajuns sa ma simt super vinovata si sa trag de el mult luni intregi si el doar nu si nu. Apoi in vara, mi-a mai scris uneori si am vorbit asa aiurea si l-am intrebat daca situatia dintre noi se va schimba si a zis ca el crede ca nu, daca nu s-a schimbat pana acum. Si ca ar fi vrut fapte din partea mea, nu doar cuvinte. Iar eu i-am spus sa ne vedem atunci...iar am tras de el normal. A zis ca lucreaza si nu poate, dar o sa ne vedem in Cj cand incepe facultatea, i-am spus sa nu uite. In a 3a sapt de facultate mi-a scris ca nu a uitat, dar e foarte ocupat. Si am vorbit asa aiurea... iar de atunci, nu mi-a mai zis sa ne vedem. Avem o prietena comuna si am iesit cu ea si mi-a spus ca acum o saptamana au fost in club iar el a pus-o sa-si faca poza sa imi trimita si tot intreba din jum in jum de ora daca am zis ceva laughing) Deci nu stiu ce sa cred, cred ca daca nu i-ar pasa nu ar fi facut asta, desi mie mi-a spus de multe ori ca s-a terminat, ca mi-am batut joc de el, ca nu mai are sentimente pentru mine. Chiar nu stiu ce ar trebui sa fac

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bea o bere si hai sa dansam si sa cantam ceva

| mihai69 a răspuns:

Fată, ori ești masochistă, ori ai un IQ mai jos decât genunchiul broaștei.
Lasă-l și fugi!

| mihai69 a răspuns:

Din puțul gândirii.

| minrest a răspuns:

Asta cauta o persoana pe care sa o acuze, nu o iubita.Eu cred ca o face ca simptom al unei boli psihice, dar chiar si daca eu gresesc si o face in cadrul comportamentului normal clinic, concluzia e aceeasi: altul! Altul care vrea o iubita, nu un cuier pentru acuzatii.

| Hammurabi a răspuns:

Sunt momente când înțeleg de ce RAY urăște unele femei.
Cum poate încăpea atâta prostie într-un om?
laughing

| JessicaLove explică (pentru Hammurabi):

Prostie? Dar de ce? ☺️

| Hammurabi a răspuns (pentru JessicaLove):

N-am răbdarea necesară să-ți explic cu amănunte, dar îți spun concluzia.
Pentru că îți risipești tinerețea atârnând după fundul unui fraier care nu dă doi bani pe tine. Te tratează ca pe ultimul om, iar tu ce faci? Tu speri să te împaci cu el.
Cum ai putea numi asta?

| Necunoscut112 a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are acelaşi gust. Reorienteaza-te.