| giugiulibila a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu.El zicea ca sunt prea copilaroasa ca il sunam intruna.Acum are pe alt cineva.Dar cum sa ii arat ca m-am schimbat?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Sa nu te schimbi pentru cineva! Daca simteai sa il suni, o faceai pentru ca tineai la el, nu pentru ca erai copilaroasa. Lasa-l daca e cu altcineva. Doar sentimente foarte profunde pentru tine l-ar determina sa se desparta de ea si sa se intoarca.Eu consider ca un om care incearca sa te schimbe nu te merita

4 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Cam repede s-a implicat in alta relatie. E greu sa ii arati asta, mai ales acum. Nu te poti duce pur si simplu la el sa ii spui, parerea mea. Ar trebui sa ii demonstrezi asta, sa vorbesti cu el, sa ii arati ca te-ai maturizat, ca te-ai schimbat si sa ii dai de inteles ca ai vrea sa incercati din nou.

| h3r a răspuns:

Imatură da, însă nu ăsta e motivul întemeiat.
Era cu aia de mult timp.
Toate la timpul lor, faptul că tu îl mai vrei și îți dorești împăcare dupa ce a zis și făcut, îi arăți exact că are dreptate!

| Jackul336 a răspuns:

Odata ce a renuntat e greu sa-l convingi sa revina si sa mai pui temeliile la altceva.

E dificil, nimeni n-a spus ca e usor, insa mai bine pui bazele pe o alta persoana care nu are inca o parere despre tine

Atunci foloseste experienta anterioara si fii mai cu picioarele pe pamant

| Sorinacio a răspuns:

Nu mai are rost.Gaseste pe altcineva si a fost greseala ta.