| ioanaa899 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum o luna deoarece motivul a fost ca e diferenta prea mare eu-14 el-17.-la inceput el a inecput cu totul si a sps ca nue e diferenta mare ca e ok..., am fost 1 luna jumate impreuna dupa care mi-aa spus ca totusi nu e ok si ca am putea sa incercam peste 1-2 ani...-Am fost prima lui prietena-.La bal l-am intrebat daca vrea sa dansam:-s era doar un dans nu altceva dar el a inteles altceva din toata chestia asa ca, pe mess mi-a spus ca noi nu mai sutem impreuna de 1 luna nanana ca ar trebui s imi gasesc pe cineva pentru ca lui ii place de cineva deja, si ca tie la mine si ca nu vrea sa sufar.
Ma voi mai impaca cu el?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Poate peste ani da...

Eu nu cred ca e vorba de varsta la voi, pur si simplu el nu e atras de tine sau crede ca nu va potriviti! Caci 3 ani nu e deloc o diferenta notabila!

| Just a kid a răspuns:

Varsta e un pretext. s eu tot 14 ani am s prietenu meu are 18 ani s suntem de 8 luni impreuna deci...

| Silviu591 a răspuns:

Nu suntem clarvazatori.nu avem de unde sa stim acest lucru. dar nu stiu dc vrei sa fii din nou cu el cand el ti-a zis ca si-a gasit deja pe altcineva?

| eugem35 a răspuns:

Nu varsta este problema in dragoste si ce vrea el sa faca sa cucereasca mai multe fete sa fie si el cocosi, ce au intrat barbati in sac, nu este el singuru barbat in lume viata merge inainte nu pune suflet curaji trec cu usurinta peste asta

| alynutza_1427 a răspuns:

N-am de unde sa stiu, dar cert e ca ar trebui sa il lasi in pace.Si varsta nu cred ca ar fi o problema.si intre mine si prt meu sunt 3 ani diferenta insa suntem de 1 an impreuna. deci nu asta e problema.probabil e mai imatur.