| Andreutza96 a întrebat:

Simt ca innebunesc.omu asta ma dispera x(. ce vrea de la mine?

Ajutati`ma cu un sfat va rog...ca eu nu mai stiu ce sa fac at wits' end

Am fost cu un baiat o luna jumate... s`a despartit de mine fara sa`mi zica motivul. Dupa vreo 4 zile mi-a dat de inteles ca ne-am despartit din cauza fostului meu prieten care ne tot ameninta ca nu stiu ce ne face daca mai ramanem impreuna chatterbox. Am inteles, a zis ca se gandeste la mine ca sunt cu bacu si vrea sa stau linistita.
Saptamana trecuta a venit la mine si a incercat sa ma sarute m`a luat in brate, l`am respins.Eu inca asteptam o explicatie pe care nu mi`o daduse niciodatastraight face.
Duminica mi-a facut crize de gelozie ca eu stau afara cu prietenii mei (pe care el nu`i suporta) si el sta in casa pe mess ma asteapta sa vorbim oh go on.
Luni mi-a spus si mie in sfarsit de ce ne-am despartitstraight face, fosta lui prietena a inceput sa il sune fff des sa se duca dupa el acasa ba chiar a trimis`o pe masa la el l poarta ca sa se impace cu ea x(. Si el a zis ca e mai bine pana rezolva problema cu astea 2 sa stam despartitistraight face. A incercat sa le explice ca nu mai vrea ca nu mai poate dar...sunt batute in cap x( nu intelege nici masa nici fisa x(.
mi-a spus ca ma iubeste ca tine enorm de mult la mine ca vrea sa fie cu mine, ca abia asteapta sa rezolve cu asteastraight face.
L`am intrebat dk are vreun rost sa-l astept sa rezolve problemele cu alea sau pot sa imi vad de viata mea.Si mi-a zis ca fac ce vreau dar spera ca sunt constienta el tine enorm de mult la mine dar nu vrea sa mai sufar din cauza lui si sa ii spun si lui ce am de gand sa fac ca sa stie, in caz ca vreau sa merg mai departe fara el sa stie sa nu mai ma caute sa`mi vina mai usor. i-am zis ca deocamdata nu pot sa merg mai departe fara el ca tin la el si n`as puteastraight face.
A doua zi mi-a zis ca s`a gandit la ceva si pana luna viitoare pe 17 scapa de alea.
Joi seara a venit la mine, ne-am purtat ca atunci cand eram impreuna:X dar nu am putut sa vorbesc cu el prea mult pentru ca era cu un prieten straight face a ramas ca vorbim alta data.
Ieri trebuia sa plec cu el si nu am putut (plecam aseara ne intorceam azi) i-am explicat ca sunt cu bacu ca trebuie sa mai invatchatterbox. a zis "bine vi alta data"dar de atunci nici nu mai mi-a raspuns pe mess si nici la mesajestraight face.
Ce e cu el? Ce vrea?
Toti prietenii mei imi zic ca ma iubeste.eu nu vad chestia astastraight face
Daca ma iubea ma cautastraight face imi raspundea la un mesajstraight face.
Eu cred ca ii cam place sa se joace cu minewaiting...si incep sa ma satur straight face
Prietenele mele imi spun ca gresesc, ca il judec gresit, ca el ma iubeste si eu fac "figuri".
Mie mi se pare logic ce spun eu.
Care greseste? Eu sau prietenele mele?straight face

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Poate esti un pic prea dura cu el.De ce ar spune prietenii tai ca te place daca nu ar fi asa? Ce interes ar avea ei sa te minta oare? Mai dai cateva sanse! Din cate vad eu el nu ti-a gresit cu nimic ci tu esti cam dura cu el. Daca te mai paraseste inca odata atunci uita-l si gata!
Succes!

10 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Draga mea, eu cred, ca si tine, ca are si el chef sa se joace. Cand tii cu adevarat la cineva il cauti, incerci sa vorbesti cat mai mult cu persoana respectiva, sa fi cat mai mult langa ea... chiar daca situatia, contextul in care te afli nu te lasa. Putea sa ii spuna fostei clar ca nu mai e nimic intre ei, sa nu-i mai raspunda la tel, pe mess, sa nu ii mai dea apa la moara... dar el prefera sa stati despartiti si in plus s-a si "evaporat". Mai sunt destui baieti pe lumea asta care sunt in stare sa te trateze mai bine decat el
ai grija de tinehappy

| cornel a răspuns:

Cum ai zis si tu cred ca vrea sa te incerce.sa se joace cu tinehappy

| Andreutza96 explică:

Mey.sincer eu chiar l`am crezut cand mi-a zis ca tine la mine ca ma iubestestraight face dar din comportamentul lui, imi da de inteles altcevastraight face.

17 iulie e "termenul maxim", ca sa zic asa, si o sa scape de aia si de masa x(.

Eu din ce am vorbit cu el am inteles ca noi o sa ne vedem de rel noastra in timpu asta doar dk eu sunt dispusa sa acceptstraight face. Si avand in vedere ca am vorbit in continuare cu el si m`am purtat cu el ca si cum am fi impreuna e clar ca am acceptat.
Numai el stie ce e in capu lui x(

Aaa.cu fosta lui a vorbit de ffffffff multe ori dar NU intelege x(, daca o refuza pe ea il suna masa ii explica si lu masa, degeaba x(, dk o refuza si pe masa se duce la el la poarta si striga in gura mare ca vai domne ce i`a facut lu fisa ca a lasat`o si ea il iubeste x(.
M`am saturat x( dk nu e fostul meu prieten e fosta lui x(.
Tin la el enorm de mult, si el pare ca tine la mine cu toate ca are unele scaparistraight face, vreau sa fiu cu el pentru ca il iubesc dar daca mai face mult asa il trimit DEFINITV la plimbare.
Chiar nu stiu cum sa rezolv toata problema astasad
Sa`l mai caut eu?raised eyebrows poate asa lamurim treaba. Daca il las pe el sa vina la mine vine exact cand incepe sa nu`mi mai pese de elstraight face

| Andreutza96 explică:

Gata.am rezolvat si problema astabig grin
Am vorbit cu el. mi-a explicat de ce a facut tot ce a facut si-a cerut scuzebig grin.
Ati avut dreptate cei care ati spus ca sunt cam dura cu elbig grin
Acum ne-am impacat. sper sa fie bine de data asta:X
Mersi pentru sfaturi :*:*:*:*

| AyaStormhold a răspuns:

Prietenele tale nu cred ca au inteles toata povestea.si nu e vina ta ca atunci cand a incercat sa te sarute tu l-ai respins.Iti trebuia o explicatie ca sa te lamuresti daca esti sau nu cu el.Shi a mai aparut si fosta lui iubita. Din punctul meu de vedere se pare ca fostii vor sa va puna bete in roate la relatie pentru a se putea razbuna pentru despartire. Cea ce trebuie sa faci este sa il intrebi in fata :'Sune-mi sa ma lamuresc esti sau numai esti cu mine?'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca daca te iubea atat de mult precum spune, o lasa si pe fosta si pe mama ei si pe toti cei care stau intre voi. Daca tu crezi ca se joaca cu tine si nu are nici un rost sa continua-ti, nu trebuie sa asculti de prietenele tale sau prietenii lui care spun ca te iubeste. Daca te iubea se hotara ce are de gand cu tine si nu incepea cu scene de gelozie sau cu lucruri de genul "sa astepti pana pe 17". Parerea mea este ca tu ai dreptate si nu gresesti cu nimic... Te pup :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenele tale gresesc.Pentru ca el daca te iubea cu adevarat nu se despartea de tine isi rezolva problemele fiind tot odata cu tine si daca te iubea asa e cum zici tu te cauta, insista sa fii cu el, iti raspundea pe mess.Baiatului astuia ii place sa se joace cu sentimentele tale.Stie ca il iubesti si isi bate joc ce zice lasa asta ma iubeste si ma iarta. Am fost in situatia ta si am lasat-o balta.Mam simtit mult mai bine si mai libera.Crede-ma trece suferintawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce pot sa iti spun.Parerea mea e ca nici el nu cred ca stie foarte bine ce vrea, nu zic, poate tine la tine dar nu e foarte hotarat.Si poate esti si tu un pic cam dura cu el. Poate timpul iti va rezolva toate nedumeririle!

| maria_5981 a răspuns:

Ele normal. Ele sunt prea credule, iar tu incerci sa gasesti orice solutie pentru a nu suferi.Lasa`l un timp, nu`i mai da nimic, si cand te va cauta intoarcei`o si tu lui, iar daca el tot insista, incearca sa vb cu el si sa lamuriti anumite lucruri.Bafta!

| dianadeutza a răspuns:

Te tine de carpa si i se pare ca e sub demnitatea lui sa ti se justifice la tot ce face