| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum o saptamana si ceva. (suntem colegi de clasa, iar el timp de cateva zile (desi inca mai eram impreuna pe atunci) nu ma mai baga in seama). Eu am sesizat racirea si i-am propus sa ne despartim. El a acceptat si mi-a marturisit si ca m-a inselat cu o fata mai mare cu 2 ani. Ok...pana aici e ok happy (si ca "eu cautam alt ceva...cautam o fata cu experienta, care sa ma invete si la fel si eu pe ea"

Bun... dupa despartire, dupa cum spuneam, a mai trecut o saptamana, in care iar ma lua cu "printesa","inger", bla, bla la un moment dat i-am propus sa ne impacam.

A spus ca nu vrea prietena actual, si ca vrea sa ramanem ft buni prieteni.

Ok, am inteles.

Cand sa aflu, ca acum, actual, de cateva zile, e cu una (tot cu 2 ani mai mare) atat de urata, foarte urata, nici corp, nici fata, nimic.
Sunt vecini. Si se cunosc de mult iar el, ia mai propus o data, (inainte sa fie cu mine) daca vrea sa fie cu el, dar ea n-a acceptat.

Acum sunt impreuna si ii vad zilnik, in pauza de 10 (cum el ii trimite "beep" iar ea urca la noi, la 2) Si stau impreuna pentrucateva minute.

Partea ciudata e ca (in pauzele celelate) se uita tot dupa mine. Dar nu-mi si vorbeste.

Nu-l inteleg, de ce si-a facut prietena, daca a spus clar ca nu vrea. De ce a ales sa aiba o tipa super urata langa el, in loc de una "buna, calumea"? (Nu ca sa ma laud, sau sa exagerez, dar asta e parerea baietilor, adevarul, al tuturor...va rog sa intlegeti)

Va rog frumos-sfaturi.
Si FARA MIJTO SAU CATERINCA.
dau FUNDA, VOT.

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna.

In primul rand, cred ca vrea sa te faca geloasa.
In al doilea rand cred si ca nu te mai place. Adica e greu de inteles baiatul asta, i`ai propus sa va impacati, nu a vrut. ( Iar motivul pentru care nu a vrut, sincer mi se pare un motiv "frumos" intr-o oarecare masura de a te respinge. De ati da o replica care sa-l scuze pentru ca nu vrea. ). Ma gandesc ca el chiar o place pe ea, adica tu ai spus ca se cunosc de mult si ca el inainte sa fie cu tine ia mai propus sa fie cu ea, iar ea nu a acceptat. Asta nu`ti da putin de gandit? Tu spui ca e urata, dar el poate se simte atras de ea, adica nu e exclus deloc sa o placa.

Sfatul meu este sa-l ignori, daca intr-adevar vrea sa te faca geloasa ( a, El poate vrea sa te faca geloasa din orgoliu, anumitor baieti le place sa vada cum o fata umbla dupa el, cum se oftica cand il vede cu alta.), prefate ca nu`ti pasa. Nici macar nu e nevoie sa-l faci si tu gelos, indiferenta si nepasarea dor cel mai tare.

| GregHouse a răspuns:

In general, trairile interioare ale fetelor sunt mult mai complicate decat cele ale baietilor. Pastrez regula generala, desi nu cunosc situatia. Da, e posibil sa vrea sa te faca geloasa, dar asta e evident. Mie nu-mi plac lucrurile evidente, imi plac anomaliile. E total exclus sa o placa pe acea fata cu care e in prezent? Vreau sa zic, uneori nu aspectul fizic e cel care conteaza. Daca o cunoaste de mai mult timp, e evident ca o cunoaste si o place.
Inca ceva. Nu stiu ce varsta ai, dar imi permit sa-ti dau un sfat. Evita relatiile cu colegii de clasa.
Iar acum inchei. Esti sigura ca-l placi? Daca da, fa-l si tu gelos. Din descrierea pe care ti-o faci, nu va fi greu. Daca nu, ignora-l happy

| marina11 a răspuns:

Da are dreptate nicusor32. vrea sa te faca geloasawinking.asa ca nu fi suparata.nu ai de ce sa fii. doar e al tau :* Bafta multa

| Nicusor32 a răspuns:

Cred ca vrea sa te faca geloasa...dar oricum batel cu propriile armewinking