| Irene19 a întrebat:

Sunt noua aici, dar deja am o intrebare.bine,de fapt este mai mult un sfat.
Asa a inceput totul:Am fost impreuna ceva timp asta pana intr-o zi cand se purta ciudat si ne-am despartit. Dupa ceva timp a fost cu una dintre fetele din sscoala mea care sunt considerate de cea mai joasa speta.Ma rog, au fost impreuna o saptamana, s-au despartit pentru ca el nu tinea la ea si apoi am inceput sa vorbim iar, sa glumim, sa radem, flirta cu mine, am vorbit pe mess si ne apropiasem atat de mult incat petrececeam toata pauzele impreuna, vorbeam mereu prin mesaje,.
Ma rog. a venit ziua banchetului in care nu ne-am dezlipit unul de celalat, adica toata noaptea am dansat impreuna, ne-am tinut in brate, ma lua de mana, a stat numai cu mine, ma privea intr-un mod.mai special.Toata lumea ne intreba daca ne-am impacat si noi, chiar asa cum eram, imbratisati, spuneam ca nu chiar daca stiam ca amandoi ne doream acelasi lucru.Ma rog, zilele treceau, noi eram din ce in ce mai apropiati, parea inceputul unei impacari, ba chiar ma si intrebase dar nu a avut curajul sa continue... Mi-a marturisit si ca tinea mult la mine dar a fost un prost ca a cazut in capacana'aleia' si mi-a spus chiar ca inca tine la mine.
Acea seara a fost seara sinceritatii pentru ca si eu i-am marturisit ca inca tin la el dar nu ne-am impacat... Dupa 2 zile, l-am intrebat ce simte pentru mine pentru ca eram confuza si atunci mi-a raspun'mai. poate ca e mai bine sa fim doar prieteni'si i-am spus ca asta asteptam sa aud si a fost putin dezamagit as zice eu.
Bine, asta a fost acum 4-5 zile si de atunci nu s-a schimbat nimic! Adica mereu iesim, pentru ca avem acelasi grup de prieteni, vorbim, radem, sta numai langa mine, se uita in 'acel'mod la mine. Dar sincer, nu inteleg ce vrea.
Si nici eu nu stiu ce sa mai fac...
Vreau opinia voastra... CE SA FAC? Merg mai departe fara el sau.astept sa i se limpezeasca gandurile?
MULTUMESC ANTICIPAT!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu-l presezi.
E o varsta la care baietii,chiar daca simt ca iubesc o fata,nu recunosc lucrul asta nici in forul lor cel mai interior.
Sunt teribil de orgoliosi si dragostea le da senzatia ca sunt infranti de o fata,intelegi?
Da-i timp si spatiu,lasa-l sa realizeze exact ce vrea, nu-l grabi.
Dupa cum descrii lucrurile, se va decide curand ca nu-i prea ajunge sa fiti doar prieteni...
Rabdare si mult noroc!

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Te sfatuiesc sa lasi lucrurile sa decurga de la sine, nu te grabii, in cele mai multe cazuri timpul le rezolva pe toate, in plus, daca lui ii place de tine asa cum sustii, daca chiar vrea sa va impacati tu doar asteapta sa faca el primul pas, pentru ca te iubeste, si o sa vrea asta, iar daca nu inseamna ca nu merita sa iti bati capul cu el pentru ca nu vrea, in schimb, daca il grabesti o sa fie si mai confunz, se pare ca baiatul nici el nu prea stie ce vrea, just relaxwinking ceau