| Hereiam7 a întrebat:

M-am impacat cu prietenul meu dupa 3 ani de despartire in care ne-am mai intalnit de vreo 3-4 ori doar pentru sex. Eu am mai iesit cu baieti, dar doar asa, iar cu unul nu m-am gandit si m-am dus in apartament si m-a fortat cumva sa fac sex apoi am cedat. In schimb prietenul meu s-a dus la tipe sa faca sex cu ele, fara nicio retinere. Acum dupa ce ne-am impacat nu pot sa trec peste faptul ca el a fost cu altele, desi si eu am fost, dar nu mi-am dorit...cumva sunt ipocrita, dar mi-e scarba cand ma gandesc ca a fost cu mine, apoi cu altcineva si acum cu mine iar. Mi-e scarba de el si penisul lui, dar nu vreau sa ma despart...sad acum stiu ca si daca o sa fiu cu altcineva nu o sa fie el virgin si tot a fost cu cineva inainte, ca si mine, dar la prietenul meu e ca a fost cu mine apoi cu alta si acum mi-e scarba. Imi vine sa ma despart pentru asta dar nu stiu daca gresesc sad

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se spală după ce face sex, e ok. Scârba e pe creierul tău.

| Emilian65 a răspuns:

De ce iti este scarba de iubitul tau? Daca tu erai cuminte si nu te duceai la alti baieti sa faci sex cu ei, intelegeam scarba pe care o ai fata de iubitul tau. La fel ar putea zice si el pentru tine, ca ii este scarba sa faca sex cu tine ca te-ai culcat cu alti baieti. Cand te-ai impacat cu el nu ti-a fost scarba? Nu ai stiut ca a facut sex cu altele? Daca da, atunci accepta-l asa cum este!

| Sofer a răspuns:

E nasol sa gândești asa. Scârbă nu are de ce sa îți fie pentru ca penisul e curat.

| Crackman a răspuns:

Iti dai seama ca pentru noi o astfel de gandire ne baga pe scurt circuit?
Eu ce sa înțeleg ca tie scarba în timp ce tu ai făcut același lucru, adica sa fim sinceri cel care trăiește în trecut îl repeta, cel ce nu învățată din el crapa, iar ciorba reîncălzire este o porcărie.
Ai făcut sex, bravo ție acum ce sa zic ar trebui sa iti bagi mințile în cap ca vestea se duce destul de repede mai ales la genul asta de fapte...

| Sonia822 a răspuns:

As crede ca e precum spui, ca nu mai tii la el. Scarba e unul dintre cele mai puternice sentimente, alaturi de gelozie. Daca aveai o alta optiune, nu te-ai mai fi gandit la el. Te gandesti doar pentru ca te simti singura, pentru ca nu-ti place singuratatea. S-ar putea sa te gandesti mai intens la el cand o sa fii la ovulatie, adica in perioada aia cand f au nevoie de iubire, imbratisari, etc. Daca simti ca psihologic s-a cam terminat demult, ar fi bine sa nu te mai intalnesti cu el, doar pentru ca nu exista alternativa. Cu cat te gandesti mai putin la el, cu atat te vei simti mai pregatita sa cunosti altul. Trebuie sa faci o introspectie, daca simti ca iti lipseste, ar trebui sa fiti impreuna, inseamna ca esti fericita si n-ai stiut. Dar daca trece asa, o saptamana, si nu-l ai in gand, si predomina sentimentul de scarba, si nu-ti trece, atunci relatia asta a ta e pe sfarsite

| ReZiSTorr a răspuns:

Iti spun ceva. supa reincalzita nu are acelasi gust..de aici scoti tu ideea principala

| Hereiam7 explică:

El inainte sa ne imoacam, cu o luna, mi-a zis ca nu ma iubeste, ca nu mai vrea si mi-a reprosat ca m-am bagat in relatia pe care o voia cu alte fete (intr-adevar m-am bagat, le scriam). Nu stiu ce sa mai cred