| anonim_4396 a întrebat:

M-am impacat cu prietenul meu dupa o despartire de 3 saptami in care el s-a culcat cu alta si nu ma afecteaza ft tare acest lucru(oare nu mai tin la el si e doar obisnuinta?)ca suntem imreuna de aproape 9 ani si acum nu prea stiu ce sa fac el isi doreste sa o luam de la inceput, sa trecem peste tot si mai mult vrea sa ne mutam impreuna sa deschidem o afacere impreuna, dar eu chiar nu stiu ce sa fac, nu stiu ce simt cu adevarat pentru el si imi este frica sa ma bag in toate astea si sa nu regret peste un timp, imi place cand sunt cu el si ma simt in sigurantza alaturi de le dar nu stiu ce e cu mine? Oare o sa stiu vreodata...sad

5 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Eu zic sa mai astepti nu te grabi cu mutatul, etc. Vezi cum se comporta mai nou cu tine. si de iubit il iubesti si nu e o obisnuinta

| Puf a răspuns:

Daca intr-adevar il iubesti treci peste, uita totul! Poate a fost doar o iesire de a lui, poate a fost o simpla greseala. S`a mai intamplat vreodata ceva asemanator? Daca e prima data merita a doua sansa, insa doar a doua, a treia nu exista! Te gandesti ca iti va parea rau poat daca te vei impaca cu el, dar nu te gandesti ca s`ar putea sa iti para rau si daca nu te vei impaca cu el? Da`i o sansa, vezi cum merg lucrurile intre voi iar daca greseste iar pune capat relatiei si uital. Daca totul merge bine poate chiar veti fi fericiti si el poate chiar te iubeste si regreta enorm ceea ce ti-a facut si chiar ii este frica ca te poate pierde. Gandeste la rece. sufletul si mintea ta sunt cele care iti pot da adevaratul raspuns daca e bine sau daca nu, lumea spune multe, vorbeste dar nu cunoaste. Tu il stii cel mai bine, decizia este a ta!

| ina88 a răspuns:

El s-a culcat cu alta si acum vrea sa treceti peste, s-o luati de la capat. Daca tu erai cea care te culcai cu altul, oare la fel zicea: "hai sa trecem peste"? Eu nu m-as grabi cu mutatul si mai ales cu deschiderea unei afaceri. As mai astepta PUTIN. De tinut.cu siguranta tii la el, totusi e vorba de 9 ani. Asa sunt femeile, trec mai usor peste infidelitatile partenerilor. Ei in general inseala de curiozitate, distractie, nevoie, in schimb noi femeile... punem putin suflet.

| RoxyAde a răspuns:

Hmm.prin ceva de genu am trecut si eu. Ne-am despartit dupa o relatie de 5 ani pentru ca nu ne mai intelegeam deloc, ne certam mereu numai din tampenii.Mereu ne desparteam si ne impacam iar...pana acum cateva luni cand ne-am despartit definitiv (cred big grin). La inceput a facut pe durul, ca deja nu mai simte nimic pentru mine, ca eu l-am facut sa devina asa etc., apoi dupa ce mi-am revenit cat de cat am inceput sa vorbim ca niste prieteni, pentru ca am ramas prieteni. Ca apoi sa imi spuna ca ar vrea sa luam totul de la 0. Am ramas pur si simplu socata. Cel care cu ceva timp in urma mi-a spus ca ma vede ca pe o simpla amica acum spune ca vrea sa ne impacam. Hmm...Incepuse sa zic asa sa se dea la mine laughing mi se parea asa ciudata postura asta. Si parca nu ma mai pot vedea avand o relatie cu el. Cu toate astea cum spui si tu atunci cand ne mai intalnim si vorbim sau cand vorbim la telefon ma simt in largul meu, pot vorbi cu el despre orice, cum poate nu o pot face cu alti baieti. Dar cum am spus nu stiu daca m-am mai putea impaca cu el. Acum sunt eu cea care nu poate vedea in el mai mult decat un prieten. Poate ca asta simti si tu. Nu stiu ce sa zic.Incearca eventual sa mai stai in timp asa singura, spune-i sa iti lase un ragaz sa te mai gandesti si gandeste-te bine, daca crezi ca merita si ati putea relua relatia accepta-l din nou, daca nu ramaneti amici si fiecare cu viata lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca e o simpla obisnuinta, la moment el incearca sa foloseasca metoda de manipulare in privinta ta, prin informatia care a obtinut o mai de mult, pentru ati trezi interesul tau, eu cred ca o afacere poti sa o deschizi si singura...