| FloRiN_9447 a întrebat:

M-am indragostit de o colega in noaptea banchetului de cls a 8-a.De atunci am inceput sa vb mai mult cu ea(si inainte vorbeam eram prieteni buni) p mess prin sms, cand ne intalneam o imbratisam ne tinea de mana cateodata, parca imi dadea semne ca ma place si ea( imi zambea cand ma uitam ea, ma lasa sa o iau in brate chiar ma strangea si ea etc.) intr-o seara i-am trimis un sms in care i-am spus ca m-am indrogostit de ea si i-am zis ca daca ar putea fi ceva intre noi sa imi spuna.(Asta era inainte de examene) Ea mi-a raspuns ca mai vedem dupa examene. Dupa examene cand am mai intrebat-o daca sa mai gandit mi-a spus ca pleaca in spania peste cateva zile si nu are rost sa fim impreuna doar pentru atata tp, iar apoi sa nu ne mai putem distra in vacanta (ea in spania eu in romania) Intr-o seara o alta colega prietena ei cea mau buna cred mi-a spus ca nu cred ca are rost sa mai incerc sa fiu cu ea ca nu o sa vrea dupa cum o cunoaste.De atunci nu am mai vb as mult cu ea, dar inainte sa plece in spania tot ea imi trimitea prima sms. De cand a plecat am vb putin cu ea, si cand vine nu stiu ce sa mai fac. VOI CE ATI FACE IN LOCUL MEU, ATI LASAO BALTA SAU ATI MAI INCERCA SI CUM? SCZ ca v-am facut sa cititi atat!

Răspuns Câştigător
| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca daca vrei ceva cu adevarat lupti pana castigi, deci mai incearca nu ai nimic de pierdut, nu trebuie sa te iei dupa vorbele altora poate prietena ei cea mai buna e invidioasa ca vrei sa fii cu fata aceea si nu cu ea. Sper sa o cuceresti pana la urma! Multa bafta!

2 răspunsuri:
| Catalinaaaa_4517 a răspuns:

Nu` te lua` dupa lume! Incearca :*! Dupa` ce vine din Spania intreab`o daca s`a gandit` de trebuie` astabatting eyelashes. Prietena ei cu siguranta minte`.

| koryna_8349 a răspuns:

Acest lucru depinde doar de tine, daca tii cu adevarat la ea atunci nu o sa renunti! Si daca ea ti-a dat semne uneori ca te place atunci incearca! BAFTA!