| anonim_4396 a întrebat:

M'am indragostit de o fata dar ea e pocaita, sa incep o relatie cu ea? nu ma intereseaza ce zic altii...doar ca parintii ei nu ar fi de acord cu asta.

7 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna pai nu stiu ucm sa iti zicstraight face ea vrea asta?

nu stiu dar cred ca la pocaiti este un pacat sa ai pr straight facesau e ok dar numai unul nu mai stiu excat

daca o iubesti si ea p tine de ce nO; x

lumea e rea nu o asculta:*nimeni nu iti vrea binele doar aproapele ti-o zisk ca sunt patitahee hee:*

| RobertClaudiu a răspuns:

Sati zic un lucru poti sa fii cu ea nu zice nimeni nimic si din cauza asta sa nu te prezinte inca parintilor lasa vrea 2 sau 3 luni sa vezi daca merge relatia mai apoi daca ea va puteti culca amandoi ii un pacat sa faci dragoste cu cineva inaintea nuntii da nah cui ii mai pasa de lucrurile astea nu conteaza ce faci ci personalitatea crede-ma cunosc destui oamenii care or fac la fell si nor patit nimic ok sanmi trimiti si mie un mesaj si sa-mi zici ce so intamplathappyhappyhappy:0

| B3belusha a răspuns:

POcaita, am mia auzit chestia asta laughing si din nou intreb:
E pocaita, si ce?
Te-ai indragostit de ea, asta cont, nu cont daca-i alba, neagra sau pocaita (scuzaty exemplele).
Parintii ei nu sunt de acord cu asta, dap... asta e cam dificil, m p[ey, poti o perioadaa sa fii cu ea *in secret* sa zic asa, pentru a vedea daca intr-adevar poate merge o relatie intre voi 2, faceti o incercare pana la urma. Daca va merge, nu ramane decat sa explice mai intai ea in privat parintilor sai ca chiar te place si va avea argumentul PRO ca a fost cu uh si totul a mers bine big grin, si ca doreste -doriti sa continuati dar sa aveti si consimtamantul parintilor ei. asa as face eu big grin
Sper ca te-am ajutat - pana la urma speranta moare ultima tongue
Succes happy

Răspuns utilizator avertizat
| angelinthenight a răspuns:

Daca vaiubiti de ce sa nu fiti impreuna? o,! si love nu e pacat sa ai iubit la o pocaita

| jumbO a răspuns:

Nu conteaza daca e de religie penticostala, ortodoxa, baptista si alte religii :]. pentru voi pocaitii parca sunt cine stie cine :]
nu mai ii discriminati pe oameni dupa religie.
pentru ca stiu ca si prietena mea care e de religie penticostala[pocaita] i s-a intamplat multe dar a realizat ca pentru ea nu conteaza religia.;]

oricumm. eu zic sa mai astepti ---> pentru ca acesta "dragoste" merita asteptata!

iar daca nu o astepti.nu eu pierd, nici tu! ci inima ta
Bafta kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai fii sigur de sentimentele tale si apoi gandeste-te ce sa faci.
Fii atent ca intr-o posibila relatie exista si restrictii... daca, chiar iti place fata imprieteneste-te cu ea mai intai ( daca nu sunteti deja prieteni ) si afla cat mai multe despre ea si despre pocainta. Sa sti ce urmeaza.