| JustMeCata a întrebat:

M-am indragostit de o fata si ea stie, i-a spus un prieten de al meu si apoi mi-a dat cineva numarul de telefon al ei, i-am zis ca ce face si ca sunt eu si nu a raspuns ce credeti ca ar trebui sa fac sa mai insist?

Răspuns Câştigător
| octha a răspuns:

Exprimati sentimentele in mod liber.gaseste un moment cand sunteti doar voi 2 in acelasi loc,singuri si spune-i ca iti place de ea,prima oara cred co sa spuna ca si ea tine la tine ca la un coleg dar mai mult de atat nu,blablabla, tu insa insista si in alte zile si spune-i ca tu tii mai mult decat ca la un coleg la ea, simti ca tii la ea ca la o iubita. daca ai colegi de gasca si mai ales colege de gasca cu care sa te intelegi bine spune-le ca esti indragostit de ea, si in clasa cand sunt mai multe fete fa asa un anunt public("m-am indragostit de x, si as vrea sa fiu impreuna cu eamnumai ca ea nu vrea.ce credeti clasa? ne sta bine impreuna?") si colegele cu care ai vorbit inainte sa spuna daaaa.da bine ca asta depinde de la fata la fata, de la baiat la baiat.asa ca bafta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...poate numarul era gresit si n-a recunoscut vocea cel/cea care era in pretea cealalta. Sau... poate ca nu simte nimic pentru tine sad. Dar asta e, dragoste cu de-a sila nu se poate (stiu cum e, crede-ma crying )

| LaFleurBelle a răspuns:

Eu zic sa mai insisti o singura data... Daca tipa tot la fel reactioneaza, eu zic sa treci mai departe laughing. Sincer, eu asa fac cand nu-mi place de un tip, si el tot insista big grin. Bafta :*

| Sahashi a răspuns:

Eu zic sa verifici numarul de telefon sa ii spui ca esti tu. sa verifici daca are si ea credit sau poate o fi apasat din greseala "raspunde" si nu o fi observat dar cum o zis. oktaw.

| stefyandry a răspuns:

Nu fi pisalog! Vorbeste cu ea pe viu. Daca poti asteapt-o dupa ore,dar ai foarte multa grija sa nu pari un obsedat! Ca sa faci asta e suficient sa o bagi prea mult in seama,daca esti genul indraznet incearca sa te abti, iar daca esti genul rusinor incearca totusi sa vorbesti cu ea. Fa-o sa se distreze cand e langa tine! Dar fi foart atent sa nu dai in alta extrema, adica sa o urmaresti, sa stai numai cu ea, cu alte cuvinte sa o sufoci! Ia-o dreptat! Mult noroc si ce parere ai de o funda? puppy dog eyes