| Mila6ka a întrebat:

M-am indragostit de un baiat.Cum sa-i spun? Nu cred ca ar trebui sa mai astept pina voi fc acest lucru, pentru ca am asteptat destul.(Ce sms credeti ca s-ar potrivi cel mai bine ca sa-i spun ce simt pentru el? ).[Mentionez ca nu are prietena si cind vrb imi spune ca-s frumoasa, ca-i plac ochii si buzele mele... si ca ar dori cit mai kurind sa ne revedem]. Cred ca doar ma place, nimic mai mult... Eu insa il iubesc;( ajutati-ma pls.

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Poti sa-l intrebi, sau sa-i scrii un sms, ceva. Dragul meu, iti place de mine numai fizic, sau iti place de mine in totalitate? Eu m-am indragostit de tine, dar nu-ti accept prietenia decat daca e sincera.si daca ma iubesti asa cum sunt, cu calitatile si defectele mele.

| lyrics a răspuns:

Mai bine ii zici fata in fata.
sau macar la telefon.nu prin sms.
inteleg ca iti este rusine, da' trebuie sa scapi de ea.
iubirea vine in timp.
rabdare:*

| Alex0194 a răspuns:

Eu cred ca te place mai mult decat crezi tu... daca zice ca ar trebui sa va vedeti spune-i ca ti-ar placea si tie sa va vedeti si stabiliti cand si unde... si de aici multa bafta

| Alex0194 a răspuns:

Am uitat sa adaug ca eu unu i-am zis fetei pe care o plac pe mes (am fost fortat oarecum de situatie sa fac asa) si nu am facut deloc bine sad, nu prea m-a crezut si acum tot incerc sa o fac sa ne intalnim sa-i spun face to face sad

| maki11 a răspuns:

Foarte corect, nu trebuie sa mai amani moment, insa: nu...nu...nu SMS. Orice numai nu asta.
Daca vezi ca si el iti da semnale, atunci e ok, insa cheama-l undeva afara, invita-l undeva si spune-i fata in fata. Asa o sa fie mult mai placut si ii vezi si reactia.

| Mila6ka explică:

[El e plecat in alt oras la invatat sad. Daca era sa fie aici, aproape de mine ii spuneam in fata, insa asa is nevoita prin sms. dar vrb la mob nu doresc. tongue sad ]

| Kapsunika a răspuns:

In poezia pe care ti-o propun, pe verticala va scrie >te iubesc>. I-o poti trimite prin un mesaj, iar el va trebiu sa descifreze ce scrie. L mine a mers. Succes!
Te-am cunoscut din intimplare
Era o fire atragatoare
Inima imi batea incet
Uso spunindu-mi un secret
Batea incet si imi spunea
E drept ca nu stia ce vrea
Sa-ti secretul pretios
Citeste atent de sus in jos!