| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de o prietena de-a mea si as vrea sa-i spun ca o iubesc. Cred ca si ea ma place, deoarece am invitat-o recent la o plimbare in parc si a acceptat, apoi, spre uimirea mea, ea m-a invitat sa merg la film impreuna cu ea si 2 prieteni de-ai ei(fata si baiat), lucru care am si facut. Vreau ca in curand sa-i spun ce simt, dar nu stiu cum s-o abordez. Ea nu a mai avut iubit pana acum. Voi cum credeti ca ar trebui sa fac?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gasesti momentul potrivit, sa fie si bine dispusa si ii spui ce simti, nu cred ca vei fi refuzat

| caterinasmile a răspuns:

Nu conteaza ca nu a mai avut un iubit pana acum. Daca e o fata sensibila, o fata cum sa spun eu...cuminte sa zic cred ca ar impresionao foarte mult un buchet de flori sau oricare alta mica atentie. Petreceti o zi amuzanta impreuna( poate la piscina ori la iarba verde-depinde de zona in care locuiesti), numai voi doi iar cand se iveste momentul potrivit ( gen in fata unui peisaj mai romantic) intreab'o daca ar vrea sa formati un cuplu.Mult succes!:*
Cati

| FuckTWorld a răspuns:

Spune-i direct ce simtihappy.Nu ai nevoie de nimic special sa o abordezi,o chemi la un suc o cafea, si acolo fii tu insuti si spune-i ce simti acolo, nu cred ca o sa te refuzehappy, daca cumva te refuza asta ii sunt fete destule mergi mai departe insa nu cred, ce te complici atat ca tot in acelasi punct o sa ajungi la accept sau refuzhappy. Numai bine!

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Fi calm, cheam-o intr-o zi in parc la o plimbare si cand sunteti impreuna singuri, spune-i ceea ce simti, nu iti ascunde nici cel mai mic sentiment, spune-i ca o placi! si cauta cateva calitati la ea, si spune-i. apoi incarca sa o saruti! daca se fereste, intreab-o de ce, ca poate nu simte si ea la fel! bafta!

| speeder a răspuns (pentru andreeeeeeeeeeeeeee):

Chestia e ca o sa ne vedem aproape zilnic la facultate, iar daca ma refuza o sa-mi fie greu sa dau ochii cu ea...

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Du-te la ea spune-i ca o placi 'iubesti' si spune-i ca sti ca nu a mai avut iubit si daca vrea puteti sa o luati incet

| NOname000 a răspuns:

O inviti si tu la un film la un suc undeva si seara cand plecati fiecare la casele voastre este momentul potrivit sa spui ce simti pentru ea

| rubb3rduck14 a răspuns:

Pai..raspunsul poate fi diferit in functie de ce varste aveti fiecare. deci?

| speeder a răspuns (pentru rubb3rduck14):

Amandoi avem 19 ani.

| rubb3rduck14 a răspuns:

Oricum daca cei doi prieteni ai ei sunt un cuplu, atunci deja ai un indiciu destul de evident.