| dalia3maria7ioana a întrebat:

M-am indragostit de un baiat, David, acum ceva timp am purtat o mica discutie cu el pe messenger, cateva replici si atat, am vrut sa-i cer o poza cu un grup printre care eram si noi doi, a fost un pretext ce e drept. El o place pe o alta fata, cel putin asa se vede din afara. El nu cred ca m-a retinut nici macar din vedere, si nu stiu ce sa fac, scoala se termina in curand si nu il voi mai putea vedea peste vara pentru ca el nu sta in oras. Cum i-as putea da de inteles subtil ca il plac sau cum as putea sa-mi dau seama ca ma place? Ce i-as putea spune tot pe mess ca sa vorbim mai mult. Raspunsul care imi e de ajutor primeste funda! Merci!

2 răspunsuri:
| stef112 a răspuns:

Eu sunt baiat dar de obicei dau un link la o melodie si o intreb daca ii place asa pornesc eu o discutie daca ajunge intr-un punct mort conversatia o intreb ce mai face. cel mai util e sa ii spui in fata... fi directa si ai incredere in tine..succesbig grin

| InesIlinca90 a răspuns:

Stef112 are dreptate.Este bine sa ii spui ceea ce simti in fata.Pentru a face acest pas, cheama-l afara. spune-i ca vrei sa vorbesti cu el ceva.Cauta un subiect comun..fii sigura pe tine. happy