| diana_6887 a întrebat:

M-am indragostit de un barbat insurat, are un copil pe care il iubeste mult, imi spune ca nu mai e nmc intre el si sotia lui, insa totusi sunt o familie.imi spune ca vrea sa fie cu mine, ca ma iubeste. tin la el f mult, dar nu stiu ce sa fac. e foarte complicat.am asa o incertitudine ca ma iubeste si ca isi doreste sa fie cu mine cu adevarat sau vrea doar o amanta fidela.in plus nu ma simt in stare sa il despart de sotie. tatal meu m-a parasit cand eram in clasa I si m-a durut f mult si nu vreau sa fii si alti copii in situatia asta. mi asa de greu... tin enorm la el.am 19 ani iar el 39. mi-a fost alaturi de multe ori, m-a inteles si m-a ajutat cu un sfat.va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| ynna93 a răspuns:

Uite eu am 17 ani.dar daca spui ca`l iubesti eu zic sa-l uiti.esti tanara si iti gasesti baieti de varsta apropiata fara obligatii care te pot iubi la randu` lor la fel de mult.si cu care poti ramane impreuna fara sa faci un copil sa sufere.acum imi dau seama ca tii mult la el.dar gandes`te ca si tu ai trecut prin acelasi lucru` si nu ti-a fost bine.succes.happy

6 răspunsuri:
| Alinaga a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie doar ca la mine copii lui sunt mai mari decat mine si mi e si rusine sa i privesc in ochi dar am incercat sa l las si nu pot si am vazut mai jos ca scrie ca nu te satisface si ba da la mine e chiar viril omu si in plus asta nu conteaza atat de mult eu il iubesc la disperare si in fiecare noapte pang stiind ca el e cu ea dar asta este ma multumesc cu frimituri

| UNomBATRAN a răspuns:

Pune-te in locul sotiei lui...si mai ales in locul saracului copil care nu o sa mai aiba o familie! si dragostea eterna dureaza cam 3 luni!
iar omul ori cauta sa ti-o traga ca vrea si el ceva mai proaspat si te imbarliga ca nu e nimic intre el si nevasta-sa(poate mai locuieste si sub acelasi acoperis amandoi)...iar tu cum esti naiva vei intra intr-un mare scandal cu ei! iar la divort poate vei primi citatie acasa de la tribunal sa te prezinti si tu la divort ca martora!
si iti dai seama ce o sa te satisfaca ala la 40 de ani ...ca o sa te rogi de (ea )sa i se scoale si dupa cateva luni de zile sau un an.o sa te trezesti cautand una mai virila.si ceva mai tanar de varsta ta!

| Madalina_3066 a răspuns:

Situatia ta este foarte complicata. oricum nu-ti poate impune nimeni sa te desparti de el.dar daca amandoi simtiti ca nu puteti sa va despartiti atunci continuati

| DanielsiAndradaegalbebe a răspuns:

Diferenta de varsta este mult prea mare. Chiar daca tii la el nu ai de unde sa stii ca isi bate joc de tine. Daca chiar te iubeste nu merita sa strici o familie minunata mai ales ca tu stii cum e sa te paraseasca tatal tau si nu cred ca ti-ar placea sa vezi pe altcineva la fel.

| DanielsiAndradaegalbebe a răspuns:

Diferenta de varsta este mult prea mare. Chiar daca tii la el nu ai de unde sa stii ca isi bate joc de tine. Daca chiar te iubeste nu merita sa strici o familie minunata mai ales ca tu stii cum e sa te paraseasca tatal tau si nu cred ca ti-ar placea sa vezi pe altcineva la fel.

| alessia_8533 a răspuns:

Sa zicem ca si eu sunt intr-o situtie asemanatoare, cu mici diferente.am 19 ani iar el 30.are un copil de 4 ani.sotia lui e plecta din tara de 3 ani.ei nu tin legatura deloc, doar ca ea mai suna cand isi aminteste ca sa vb cu fetita, care de cele mai multe ori refuza sa vb.noi suntem impreuna de 1 an,iar fetita este foarte apropiata de mine(si eu de ea). fiind in aceasta situatie spun ca,din punctul meu de vedere,atata timp cat el s-a distantat de sotia lui, e clar ca acolo ceva nu merge, iar asta nu inseamna ca ai u vreo vina.chiar daca nu erai u era alta sau nu era nimeni, dar asta nu inseamna ca intre ei ar fi fost mai bine.atunci cand ceva nu merge, nu merge.cu sau fara tine relatzia lor oriqm era strikta.iar acum ca un sfat, incearca sa intelegi si situatia lui.probabil daca ar renunta la casatoria, adica daca ar divorta, ar insemna ca are sanse maxime ca acel copil sa ramana cu ea ceea ce probabil el nu vrea...probabil sunt putini cei care gandesc ca mine dar inainte sa te gandesti la nevasta lui, gandeste-te la binele tau.voi fi critikta probabil pentru ceea ce am scris dar asa vad eu lucrurile.