| Catalina_9275 a întrebat:

Hello.
Am o problema. M-am indragostit de un barbat casatorit care nu are copii sotia lui nu poate sa aiba sunt casatoriti de 10 ani. Isi dorea atat de mult un copil si pentru ca ne-am placut mult am incercat sa avem unul. Am ramas insarcinat(am12 saptamani) ea cand a aflat ca el are pe cineva si ca sunt insarcinata la alungat s-a mutat cu mine de aproape 2 luni suntem impreuna dar intre timp sa mai intalnit cu ea au mai dscutat recent vine cu ideea ca sa fac avort ca el mai tine la sotia lui si ca a facut o greseala ca sa faca copil cu mine stiu am gresit si eu ENORM dar am crezut ca ma iubeste cu adevarat si ca chiar isi doreste un copil. Sunt intr-o situatie disperata el tot zice ca se muta la ea si eu sa fac ce vreau cu copilul dar e mai bine sa avortez ceea ce mi-e frica de Dumnezeu sa fac. Il iubesc foarte mult a fost primul barbat din viata mea. Va rog scrieti-mi parerea dumneavoastra ce pot sa fac in situatia respectiva. (familia mea nu stie nimic despre situatie). Va multumesc mult.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Complicata treaba, daca stii ca ai un loc de munca bun nu fa avort si cresteti copilul, te vei descurca.

| AndaWest a răspuns:

Deci ti-ai facut-o cu mana ta cum se spune.cati ani ai? de nu te-ai gandit mai intai la riscuri,stiind ca el e insurat,trebuia sa te pui in locul acelei femei,un barbat care isi inseala nevasta o data o va mai face si a doua si a treia oara,deci daca a inselat-o pe ea pe tine de ce nu ar fi putut? si tu cum ai putut sa faci un copil cu asemenea persoana? acum nu are rost sa faci avort, vorbeste cu ai tai si te vor ajuta, pe viitor fii mai prudentastraight face