| AdelaOT a întrebat:

Vorbesc cu un baiat si diferenta intre noi este de 11 ani, credeti ca ar merge relatia respectiva?…. M-am indragostit de el…chiar il iubesc si sentimentul este reciproc… dar este mai complicat are deja o prietena si au 6 ani impreuna… mi-a spus ca nu stie ce sa faca ca simte ceva pentru mine…. Ceva mai mult. Chestia asta ma doboara psihic si am simtit nevoia sa spun asta…

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E cam bătrân, cel mai probabil are și el nevoie de o prospătură ca s-a saturat de prietena lui. El simte doar nevoia de distracție cu tine

| Simpatic a răspuns:

Depinde si ce varsta ai tu! daca esti majora de exemplu nu prea mai conteaza diferenta de 11 ani intre voi si nici nu va limiteaza nimic referitor la varsta
insa eu te-as sfatui sa nu intervii in relatia celor 2 in sensul sa nu desparti tu!
daca el nu o mai vrea pe iubita lui, atunci asteapta ca el sa se desparta de ea si apoi puteti fi impreuna daca doriti asta amandoi
altfel nu face prostia de a desparti pe cineva, este un gest extrem de urat, daca tie nu ti-ar placea sa patesti asa ceva atunci nici altora sa nu faci dupa zicala "ce tie nu-ti place altora nu face"

| Violleta2022 a răspuns:

Asadar, el este un curvar care vrea doar sex de la tine.
Da-i pace, ca nu poate fi nimic serios intre voi, odata ce el are deja o relatie serioasa si nu o va strica pentru 5 min de sex cu tine, daca tot esti dispusa sa accepti asta.

| AdelaOT explică (pentru Violleta2022):

Nu am facut sex pana acum cu el… si vine sa ne vedem si pentru 5 min…

| Violleta2022 a răspuns (pentru AdelaOT):

Spune-i sa nu mai vina deloc, ca nu face sens sa te incurci cu el.
Cat despre indragostitul ala online, este doar in capusorul tau, fiindca nu-i nimic real, doar minciuni spuse de vreun proxenet, care iti spune exact ce vrei s aauzi, ca sa te convinga sa fii a lui, apoi sa te vanda pe piata de prostitutie.

Vezi metoda "lover boy" sa vezi cate mii de fete naive ca tine, cred in asa zisa "indragosteala" si cand prada interlopilor, in specila astia mai batrani si versati, care iti spun cele mai mari dulcegari din lume si-ti promit ca se insoara cu tine, ca te iubesc numai pe tine samd, doar ca sa-i pici in plasa.

Deschide ochii fetita si NU-i da adresa sa vina la tine, ca nimic bun sau fericit te asteapta!

| Miruna333 a răspuns:

Varsta nu are vreo legatura daca ar merge sau nu relatia respectiva. Problema la el este ca are iubita si se vede cu tine. Cum ii face prietenei lui, cel mai probabil iti va face si tie in viitorul apropiat, daca veti avea o relatie, dar ma indoiesc. Este neserios si te duce cu zaharelul, aici intervine experienta lui de viata unde el te manipuleaza cu vorbe. Simte ceva pentru tine si nu stie ce sa faca, o sa spuna la nesfarsit. A gasit optiunea sa se distreze cu tine si sa isi pastreze si iubita, asta ii convine. Sa spui ca esti indragostita, inteleg, insa ca il iubesti, e prea mult. Iar sa afirmi ca sentimentul este reciproc, iar este exagerat. Oamenii pot mima emotii, sentimente, te seduc cu vorbe frumoase. Daca si el simtea la fel, n-ar fi nici primul, nici ultimul, care isi lasa partenera si sare in alta relatie, ar fi facut ceva in privinta asta, nu ar fi lungit-o. Deschide ochii, lasa sentimentele la o parte si priveste situatia realistic.

| AdelaOT explică (pentru Miruna333):

Noi nu am facut sex pana acum… adica ma indoiesc ca ar cauta doar distractie… vine dupa mine oriunde si doar sa ma vada 5 minute…

| Miruna333 a răspuns (pentru AdelaOT):

Normal, se tine dupa tine

| Rux04 a răspuns:

Bună. Soțul este cu 9 ani mai mare ca mine și ne iubim ca la început. Deci se poate.

| MariaJust a răspuns:

Tu ce vârstă ai, în primul rând?