| GogosikaInfuriata a întrebat:

M-am intalnit cu fostul meu iubit pe data de 1 a acestei luni la insistentele acestuia de a-mi da un martisor big grin ne-am intalnit intr-un parc unde am mai si stat de vorba de altfel, ne-am mai plimbat. Ne-am despartit pe 16 februarie timp in care nu am mai vb decat o data la telefon. Nedumerirea mea este ca, desi ne-am despartit din motive copilaresti si prostesti parerea mea, puteti vedea motivul despartirii din pagina mea de profil la sectiunea "Intrebari" iar acum cand ne-am intalnit mi-a spus ca si lui ii e greu, ca nu poate uita niste vorbe care l-au ranit atat de mult si ca pe de o parte citez "as incerca si ceva nou, dar nu stiu, nu vreau sa-mi bat joc ca numai eu stiu ce-mi poate capul, si la o adica daca ar fi i-as spune din start cum sunt daca-i convine bine daca nu nu" straight face Eu nu stiu ce sa mai zic. mi-a lasat de inteles ca ar vrea sa ne impacam peste ceva timp (timp in care sa avem alte relatii pentru a ne maturiza unul pentru celalalt si ca sa ne fie bine atunci) Mie mi se pare o prostie asta, am impresia ca vrea libertate sa incerce si altceva iar apoi sa se intoarca la mine sad Voi ce credeti? Pentru a-mi intelege mai bine situatia va rog cititi si intrebarea "A vrut sa ne despartim, ne-am despartit..." de la sectiunea cu intrebari de la profilul meu. Voi ce parere aveti? Merita astfel de baiat? El are 23 de ani, si eu 21!

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Traieste ti tineretea nu te opri la un singur om fa-ti prieteni mai mulkti,, ai timp sa fii numai a unuia. nu esti batrina. te poti casatori si mai tirziu, SI apoi el crezi ca vrea sa se insoare la 23 de ani? Mai gindeste te si nu te grabi ca. daca vei face si un copil.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Vrea sa fi tu roata lui de rezerva?!
Nu sta dupa el si traieste-ti viata!

| GogosikaInfuriata explică:

Ms Nic de sfat, nu-i dau nicio speranta, nu-s omul ala, ba chiar din contra ii las impresia ca ma pierdut definitiv happy Despre mine nu pot zice ca ma limitez numai la el, insa in momentele astea numai pe el in vad straight face si mi-e greu sa ma imaginez intr-o alta relatie, oricat de lejera ar fi ea. As avea posibilitati sa stau si cu alti baieti, cum aveam inca de pe vremea cand eram cu fostul, dar atunci m-am limitat numai la el, baieti ar fi destui cu care as putea avea o relatie big grin dar eu nu vreau orice relatie: vreau una in care sa fie bine, sa ne respectam, sa fim sinceri, sa nu existe "escapade" daca ma intelegi, sa fie o relatie oarecum mai matura din acest pdv. Pe cand in zilele de azi numai baietasi si smecherasi mai vezi, care cauta numai aventuri de-o noapte si altele, mai putin o relatie sincera si frumoasa straight face De incercat oricum o sa incerc si cu altii, la urma urmei numai asta mi-a mai ramas de facut happy

| vali_6207 a răspuns:

Acum eu imi zic parerea mea: Si eu la inceput eram smecheras si umblam din floare in floare pana cand dintr-o joaca am cunoscut o fata draguta si de care m-am atasat mult si la fel cum zici u m-am schimbat acum nu mai o am decat pe ea in minte, si acum cateva zile ne-am certat dar mi-am dat seama ca nu mai ma intereseaza alte fete si ne-am impacat.
Eu in locul tau as incerca sa gasesc pe alt baiat si sa vezi dk poti sa il uiti pe fostul, parerea mea este ca dk tinea la tine cu adevarat nu se despartea de tine mai ales ca ati fost impreuna de 3 ani, asta poate fi si teama de a trece la nivelul urmator si i-a fost frica si a preferat sa se mai distreze si in alte curti. Dar totusi decat sa te insele el a fost oarecum corect ca ti-a zis sa incercati si alte relatii. Tu sti mai bine ce e in inima ta sper sa iti gasesti o persoana care sa iti fie pe placul tau. BafTA

| Nic a răspuns:

Esti tanara, incearca sa nu te limitezi la baiatul asta.Nu cred ca esti asa nasoala incat nu s-ar uita alti baieti la tine. Sfatul meu ar fi sa te vezi si cu altii si sa nu-i dai "siguranta" asta de care are nevoie ca daca nu merge cu alta se poate intoarce la tine

| Nic a răspuns:

Oricand! Foarte bine faci.Stiu ca e mai greu ca na, te-ai obisnuit cu el, probabil ati fost si mai mult timp impreuna, ti-a fost si inca ti-e drag dar alta solutie nu e decat sa mergi inainte. Oricum nu exista baiat care sa nu calce stramb mai devreme sau mai tarziu si aici nu e vina femeii, pur si simplu asta ii e firea. Sper sa gasesti ce cauti si sa treci peste situatia cat mai repede.