| GogosikaInfuriata a întrebat:

M-am intalnit cu fostul meu iubit pe data de 1 a acestei luni la insistentele acestuia de a-mi da un martisor big grin ne-am intalnit intr-un parc unde am mai si stat de vorba de altfel, ne-am mai plimbat. Ne-am despartit pe 16 februarie timp in care nu am mai vb decat o data la telefon. Nedumerirea mea este ca, desi ne-am despartit din motive copilaresti si prostesti parerea mea, puteti vedea motivul despartirii din pagina mea de profil la sectiunea "Intrebari" iar acum cand ne-am intalnit mi-a spus ca si lui ii e greu, ca nu poate uita niste vorbe care l-au ranit atat de mult si ca pe de o parte citez "as incerca si altceva, dar nu stiu, nu vreau sa-mi bat joc ca numai eu stiu ce-mi poate capul, si la o adica daca ar fi i-as spune din start cum sunt daca-i convine bine daca nu nu" straight face Eu nu stiu ce sa mai zic. mi-a lasat de inteles ca ar vrea sa ne impacam peste ceva timp (timp in care sa avem alte relatii pentru a ne maturiza unul pentru celalalt si ca sa ne fie bine atunci) Mie mi se pare o prostie asta, am impresia ca vrea libertate sa incerce si altceva iar apoi sa se intoarca la mine sad Voi ce credeti? Pentru a-mi intelege mai bine situatia va rog cititi si intrebarea "A vrut sa ne despartim, ne-am despartit..." de la sectiunea cu intrebari de la profilul meu. Voi ce parere aveti? Merita astfel de baiat? El are 23 de ani, si eu 21

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mi se pare destul de normal sa nu crezi intr-o relatie care se poate incheia din motive puerile. Daca se termina, se termina definitiv. Daca se termina din motive copilaresti, inseamna ca e un moment prost pentru relatia voastra si poate daca ati fi fost un pic mai maturi ati fi avut o sansa. Ideea e ca daca nu il accepti asa cum este, si el la fel, daca relatia voastra nu va aduce o bucurie in viata cat probleme de rezolvat, atunci nu sunteti potriviti - ca doar nu stati impreuna ca sa va chinuiti reciproc. Fiind impreuna ati putea pierde ocazia de a va intalni perechea potrivita - si asta nu inseamna ca nu aveti sentimente unul pentru celalalt - dar ar fi mai trist sa prelungiti o "relatie de tranzitie". Ramaneti amici si continuati separat. El oricum asta crede ca e mai bine, chiar daca tine la tine, si oricum decizia lui e suficienta. Probabil are dreptate, dar o sa aflati mult mai tarziu.

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Intrebarea este:de cele cu care vrea sa se maturizeze, parasindu-le apoi-nu cumva isi bate joc? Nu cred ca merita sa pierzi timpul!

| GogosikaInfuriata explică:

4-5 zile? cam putin nu crezi? big grin eu ma gandeam la 4-5 luni, avand in vedere ca el mi-a dat papucii si din ce motiv nu mai povestec ca deja mi-e rusine tongue Cum ai zis si tu, daca ma iubeste va accepta orice vine din partea mea si va trebui sa-mi demonstreze ca mai merita tongue Ms de sfat, gandim la fel laughing :*

| anna01 a răspuns:

El are 15 ani, tu 17, bravo:-D.Pai in timpul asta de despartire crezi ca a stat pe tusa fara alte "incercari de relationare", avea nevoie sa-ti spuna tie ca are nevoie de alte relatii si apoi sa ca impacati iar pentru o tura de plictiseala? Vad ca tu te-ai vindecat de sentimentele fata de el, de ce sa reinvii o natura moarta? Zi sa-si imparta "martisorul" si altor fete, ca tu ai.Nu prea merita, acum pentru un martisor la 5 lei sa suferi iar? Mai gandeste-te.

| octavianpas a răspuns:

Ai dreptate.Nu se merita sa pierzi tipul sa-l astepti sa se intoarca dupa ce se satura de libertate. Vrea sa te stie ca pe o pelerina in caz de ploaie.In caz de nu-i merge cu alta sa vina la tine.

| al3ezzutzu a răspuns:

Pff, eu zic sa incerci sa-l uiti, iar atunci cand se va intoarce la tine, fi indiferenta fata de el, joaca-l pe degete cum vrei tu, pentru o perioada de timp(4-5 zile). daca chiar tine la tine, va face ce ii zici tu. bine-nteles, il pui sa iti demonstreze cum te iubeste, nu il pui sa spele vase, sau chestii de genu...