| Mariana155 a întrebat:

Am o nelamurire. Daca am fost cu un baiat 1 an si la inceput relatia a fost extraordinara la fel si el, iar dupa un timp apareau certuri iar acum o saptamana ne-am despartit si el mi-a dat de inteles ca si-a gasit pe alta (adica zicea sa nu-l mai sun eu si sa nu-i mai trimit sms ca o face el ca cica are multa treaba si uneori nu poate sa vorbeasca ) dar asta cred ca este o minciuna si el nu vrea sa-l sun cand este cu ea. In fine intrebarea mea este ca, ce sanse sunt sa se intoarca la mine adica stiu ca m-a iubit enorm de mult si de fiecare data cand ne certam, tot el ma cauta sa ne impacam iar el intr-un an nu a zis niciodata sa ne despartim, doar eu ziceam cand ma suparam pe el acum el este cu ea presupun de cateva zile dar tot ma cauta si pe mine. Mentionez ca el nu recunoaste ca are pe alta.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu are pe alta. Poate se va intoarce la tine, dar poate nu. S-a saturat de situatia asta, de certuri.
Cautati si remediati situatia, nu va mai certati. Nici o relatie nu-i perfecta, in toate mai exista neintelegeri, dar daca 'firescul' relatiei voastre este cearta pe pita, atunci ceva nu se invarte cum trebuie. Fie nu sunteti dispusi sa faceti concesiile necesare, fie sunteti incompatibili.

| Mariana155 explică (pentru Zenithf):

Dar de unde sti ca nu are pe alta din moment ce mi-a zis ceea ce mi-a zis iar eu daca ii spun sa ne impacam eu nu am de unde sa stiu daca are si pe alta iar el de la un timp este foarte ciudat.

| Zenithf a răspuns (pentru Mariana155):

Sigur nu sunt, dar mi se pare destul de improbabil sa aiba pe alta acum. Daca ar fi cu alta, atunci cu siguranta nu te-ar mai cauta.

| FreeLife a răspuns:

Ce-ai pierdut pierdut ramane... Probabil s-a saturat sa se tot certe cu tine si a inceput sa-si caute pe altcineva... dupa cum observi nu i-a fost greu, deci Have fun!

| neutrino a răspuns:

Dar de ce sa se intoarca la tine? Orice relatie are un inceput si un sfarsit.