| Anxiousy a întrebat:

M-am intalnit cu mai multe tipe in ultimele zile de cand m-am despartit de fosta (nici nu mai vreau sa ma gandesc cat am tras de relatie in fine) si mai multe tipe ma plac si vor sa fie cu mine, dar de una imi place cel mai mult, si va urma sa ne intalnim si in seara asta. Aseara avea lacrimi in ochi si spunea ca nu stie ce sa faca, ca ea este mai mica decat mine. (Ea are 14 ani, eu 18) ea vrea sa fie cu mine, i-am spus ca dragostea nu are varsta si sunt un tip foarte romantic multe fete din cauza asta ma plac, sunt sincer, direct, romantic, tot ce vrei iti pot oferi si ma pot schimba pe placul tau (in limita respectului meu, nu ma voi lasa calcat in picioare).

Dar cum pot rezolva problema asta? Este prima data cand ma lovesc de asa ceva, problema varstei. (Am mai avut relatii, unele si lungi - 1an, dar niciodata nu mi s-a intamplat sa mi se spuna ca este mai mica ca mine cu 4 ani, ea avand 14 iar eu 18. )

Ce pot face in situatia asta? Ne placem reciproc si ei ii place de foarte mult timp de mine, doar ca eram intr-o relatie happy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E vorba de doar 4 ani diferenta si nu vad care ar fi problema aici, daca voi va placeti si vreti sa fiti impreuna, ce mai asteptati?

| Anxiousy explică (pentru mona):

Ce mai astept. astept sa o vad in seara asta, sa ii vad ochisorii ei dragi care ma topesc doar cand ma uit la ei, astept sa o tin de mana si sa ii spun, ca dragostea nu are varsta, ca o plac, o iubesc si nu o voi face sa sufere niciodata, ii voi promite o experienta placuta alaturi de mine, ii voi promite ca nu o voi dezamagi, nu o voi face sa sufere, pentru ca am trecut prin astea si stiu ca sunt foarte dureroase, ii voi spune ca mi se pare normala diferenta de varsta, eu sunt mai matur in gandire si o pot ajuta atunci cand este nevoie de cineva care gandeste mai bine, iar ea imi poate oferi mie clipe copilaresti si asa aducem armonie in relatie si ne completam unul pe celalalt. Astept sa ii spun mult mai multe.

| neutrino a răspuns:

Ai 18 ani, ti-ai permis sa dai peste 120 de raspunsuri tip sfaturi si acum esti incapabil sa realizezi ca nu ai ce cauta cu o fata de 14 ani, in ciuda faptului ca, dupa spusele tale, sunt multe fete care te plac. Hai sa fim putin si responsabili.

| Anxiousy explică (pentru neutrino):

Mai am o luna pana fac 18 ani, dar de ce nu am ce cauta cu ea? Si de ce sa fiu cu celelalte fete daca nu simt nicio atractie fata de ele? Sa le fac sa sufere? Nu multumesc.

| robertshadow a răspuns (pentru neutrino):

Salut,am vazut ca dai raspusuri concrete si la obiect, as vrea sa te intreb si eu ceva ref la o fosta relatie de-a mea, imi poti lasa un pm cu id-ul tau, k eu nu-ti pot trim mesaj.multumesc!

| neutrino a răspuns (pentru robertshadow):

Din aceleasi motive, nici eu nu te pot ajuta. Foloseste rublica " Felicitari" si problema poate fi rezolvata. Multumesc pentru aprecieri.

| Ichnat a răspuns:

Sincer din punctul meu nu vad nici o problema happy. Convinge fata ca totul e posibil tongue

| Spiin a răspuns:

Aoleu! Mai si intrebi? Stii ca se considera abuz de minori? straight face In orice caz oricat de romantic sau de treaba ai fi nu te baga in chestia asta. Explica-i ca nu se poate face nimic si punct

| russian1995 a răspuns:

Baga-te pe felie si convingeo ca o iubesti tongue