| Dollicious a întrebat:

M-am intalnit in buss de cateva ori cu un baiat, dupa care mi-a trimie cerere de prietenie pe facebook si am vorbit in fiecare zi si pe facebook si la telefon timp de o luna, cu toate ca avea prietena, dupa care s-au despartit. Dintr-o data era altfel, nu mai prea vorbea cu mine si trebuia sa tot trag de el, iar daca nici eu nu ii mai ziceam nimic, treceau zile fara sa-mi zica ceva.Ce l-a facut sa se schimbe?

Răspuns Câştigător
| BogdanFitness a răspuns:

Parerea mea- desii era cu cineva cauta sa evadeze, si gasea in tine o alinare. dupa ce s-a terminat cu iubita lui, el era deja liber si nu mai avea de ce sa evadeze...

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate s a impacat cu fosta sau si a facut alta prietena

| Azµre a răspuns:

Posibil s-a certat cu prietena din cauza ta și acum a realizat că a greșit. De ce nu îl întrebi.

| Șurubelniță a răspuns:

Pai tu nu i-ai facut nimic. Pur si simplu, faptul ca s-a certat cu prietena sa l-a determinat sa aiba aceasta atitudine fata de tine. Si nu numai cu tine, asa a fost cu toata lumea, crede-ma.
Trebuie sa-l intelegi si sa intelegi faptul ca oamenii nu pot fi intotdeauna mereu cu zambetul pe buze, mai exista lucruri care ne afecteaza si care ne fac sa parem mai insensibili, mai nesimtiti.

Stiu ca este neplacut sa fii tratat asa, pana la urma tu nu ai nicio vina, insa trebuie sa-l intelegi si tu pe el.
Frumos din partea ta, ar fi sa ii fi alaturi, sa nu-l neglijezi, sa ii arati putina compasiune. Totusi, sa nu il intrebi despre prietena sa, nu va dori sa vorbeasca cu tine despre asta. Doar daca el doreste sa spuna asta, atunci ar trebui sa te bucuri deoarece incepe sa aiba incredere in tine.
Daca te vei purta in continuare frumos cu el si vei fi intelegatoare, exista mari sanse ca el sa te placa si de ce nu, peste ceva timp sa aveti o relatie.
Daca crezi ca esti dispusa sa faci asta pentru el, fa-o! Daca nu, ar fi mai bine sa-l lasi o vreme in pace, pana-si revine!

| Stefy08 a răspuns:

Poate ca a trece printr-o perioada mai proasta din cauza despartiri, nu trebuie sa iti faci griji dar daca totusi esti cam ingrijorata suna-l! Totul se poate rezolva cu o vorba buna poate ar trebui sa simta ca are un prieten alaturi si poti fi tu acel prieten!