| Lascarthlascarth a întrebat:

M-am saturat de asa fete indraznete, peste tot oriunde ma duc vorbesc despre baieti, cum au facut ele sex si altele la o varsta foarte mica de exemplu intre 12 si 16 ani.

Toate fetele sunt niste panarame care vor doar bani,si cel mai grav e ca mi-e frica ca eu nu voi gasi niciodata pe cineva care sa ma iubeasca doar pe mine, si cel mai rau e ca deja am iubit pe cineva si nu am putut-o avea si m-am impacat cu ideea.

Toate fetele frumoase, sunt deja furate de catre toti boschetarii. care isi bat joc de ele. Cum pot sa scap de gandurile asta?

Ma deranjeaza, mi-e frica sa fiu refuzat. vreau sa stiu si eu, ce ar trebui sa fac de acum incolo, ca toti vorbesc ca au avut relatii si chestii din astea, toti au iubite eu nu am niciuna, si chestia asta te face sa te simti si mai prost si sa nu mai ai incredere in tine., Vreau sa nu mai ma gandesc la asa ceva, pentru ca dabia am 15 ani si nu vreau sa fac greseli. am incercat sa trec peste dar e cam greu, A mai fost cineva ca mine care sa nu aibe nicio prietena? de exemplu eu nu fac primul pas niciodata, si nici nu vreau sa fac. e bine sau nu?

Sfaturi, Sfaturi, vreau sa scap de gandurile astea, m-am saturat.

Ce pot sa fac, de exemplu sa gasesc si eu o prietena cu care sa discut, sa avem ceva in comun.

Răspuns Câştigător
| Larisssaa a răspuns:

Bună.
Fetele vorbesc despre băieţi pentru că au şi ele nevoie să vorbească cu o persoană apropiată despre asta. Nu pot să ţină tot ˝ pentru ele ˝. Este drăguţ să vorbeşti cu cea mai bună prietenă despre băieţi sau despre prietenul ei.

Nu toate fetele sunt panarame! Există şi fete cu suflet bun, ce aşteaptă să fie găsite. Doar că băieţi sunt prea ocupaţi ca să caute o prietenă care să fie ˝ dotată ˝ şi să îl sărute toată ziua, să iasă pe afară când are el chef, să facă sex când are el poftă. Dragi băieţi, fetele cu suflet bun. vor să vă petreceţi timp cu ele. Să nu vreţi toată ziua să vă sărutaţi sau să faceţi sex. Ele vor să vorbiţi cu ele despre probleme, despre lumea din jur şi despre cuplul vostru. Asta înseamnă ˝ O fată cu suflet bun ˝. Numai că voi [ băieţii ] nu înţelegeţi.

Stai liniştit, nu toate fetele sunt furate. Doar trebuie să ai răbdare să le cauţi.

Trebuie să stai liniştit. Cineva te va decoperii şi pe tine. Cunosc mulţi băieţi de vârsta ta, care nu au auvut încă o prietenă. Dar diferenţa la ei, este că pentru ei, o fată trebuie să fie ˝ bună ˝ nu cu suflet. Normal, tu eşti băiatul. Tu ar trebui să faci primul pas. Îţi spun din atitudinea mea, niciodată nu am să mă duc să îl întreb dacă vrea să avem o relaţie. Chiar dacă îl iubesc mult.

Sfat :
Înainte să întrebi o fată dacă vrea să aibă o relaţie cu tine. Aşteaptă. Să vă cunoaşteţi bine, să vă cunoaşteţi reciproc calităţile, defectele şi sentimentele. Nu fă ca toţi boschetarii care cunosc o fată de o zi şi se duc la ea să o întrebe dacă vrea să aibă o relaţie cu el.
Credemă, am avut parte de cereri de la genul acesta de băieţii. Chiar dacă era ˝ mortal ˝ de drăguţ, nu am să zic niciodată ˝ da ˝ la un astfel de băiat.
Şi asta îţi spun din propria experienţă. Am avut cereri în care, cunoşteam băieţi noi şi peste o oră, mă întrebau dacă vreau să am o relaţie cu ei straight face.

Eu ţi-am spus sfatul meu, sper că te-a ajutat măcar un pic.

Baftă :*!

9 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Noi sa fim sanatosi.

| consilierultau001 a răspuns:

Nu te teme ca nu o sa gasesti fata potrivita... o sa o gasesti

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Sa te contrazic: NU toate fetele sunt niste panaramewinking Daca te-ai uita mai bine in jurul tau ai vedea si altfel de persoane. Probabil insa ca acele persoane nu te intereseaza. Ai doar 15 ani, " o varsta foarte mica" asa cum ai spus si tu. Dar vorbesti ca si cum ai avea 30 si ai fi trecut prin toate. O sa gasesti o prietena doar in momentul in care nu o s-o mai cauti. Si daca nu faci tu primul pas cum vrei sa ai prietena? Nu toate fetele sunt genul care sa faca primul pas atunci cand le place un baiat. Daca ai fost refuzat de cateva ori nu inseamna nimic. Crezi ca viata e facuta din vata de zahar? Daca nu perseverezi nu vei avea niciun rezultat bun. Si ar trebui sa iti schimbi putin atitudinea si parerea despre fete happy Poate faci parte din generatia " sex la 12 ani" dar nu toate sunt la fel. Bafta!

| DorelExpertu a răspuns:

Si eu in aceeasi situatie ca tine...

| andreiyy12 a răspuns:

Nu e bine TU ar trebui sa faci primul pas daca vrei sa ai o relatie. Sa o intrebi ce ii place si ce nu. Si daca aveti ceva in comun dc nu? happy

| lonelyysoul97 a răspuns:

Salut! Si eu sunt in aceeasi situatie. Sunt fata. Nu am avut niciodata prieten si ma simt cam prost mai ales ca sunt si foarte timida. Nu-ti face griji ca mai sunt fete serioase, putine, intr-adevar, dar mai sunt. Este greu sa mai ai incredere in cineva mai ales cand oriunde te uiti dai doar de curve. Nu trebuie sa-ti pierzi speranta. Mai cauta. Cu siguranta se va gasi cineva si pentru tine care sa nu te faca sa suferi si sa nu te dezamageasca.

Răspuns utilizator avertizat
| lonelyysoul97 a răspuns (pentru MadScientist):

Tot ce se poate. Rar intalnesc persoane care sa se afle in aceeasi situatie ca mine.

| Marius_Eduard_1998 a răspuns:

Ai dreptate frate