| anonim_4396 a întrebat:

Ma adresez fetelor care au avut o experienta de genul. Cat de mult iti poate intarzia/deregla menstruatia pilula de a doua zi EllaOne pe baza de ulipristal acetat? Cate luni dureaza pana se regleaza inapoi?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Efectele secundare ale pastilei de a doua zi pot sa-ti modifice menstruatia si ovulatia pe urmatoarele 6-12 luni, pentru ca-i considerata o "bomba hormoanala" care iti ravaseste complet sistemul hormonal.