| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

Cati iti poate intarzia menstruatia dupa pastila de a doua zi? ( ellaone )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cateodata chiar si 9+ luni.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate esti gravidă

| OmulDeTabla a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Poate esti tu prea terminat

| Violleta2022 a răspuns:

Pastila de a doua zi este supranumita si "bomba hormonala" pentru ca iti explodeaza ovulul fecundat si-ti da peste cap hormonii corpului tau, deregland mentruatia, ovulatia si perioaad fertila pe urmatoarele 6-*12 luni, timp in care nimeni de pe lumea asta, nu-ti va putea spune cand iti vine urmatorul ciclu.

Cum o alta pastila de a doua zi nu mai poti lua in viata ta, va trebuii de acum inainte, sa folositi PREZERVATIV la absolut toate partidele sexuale, ca nu se stie cand se va produce ovulatia si cand poti ramane gravida.

| dullcat a răspuns:

,,Administrarea pastilei de a doua zi poate întârzia
menstruația cu câteva zile. Puteți efectua un test
de sarcină pentru a verifica siguranța administrării
la timp a pastilei de a doua zi și a efectului
acesteia.'' -
https://www.ellaone.de/......4nisch.pdf

| VoidEternal a răspuns:

Cel mai la îndemână ar trebui sa fie prospectul. Acolo ai răspunsul corect garantat. Mult mai sigur decât să primești niste informații random de la necunoscuți.

| Ilovedinero a răspuns:

Da, pastila de a doua zi iti da hormonii peste cap, in majoritatea cazurilor se intampla asta