| anonim_4396 a întrebat:

Ma adresez tinerelor mamici si persoanelor ce stiu ce inseamna o sarcina. De trei zile ma doare coloana, si nu e de la oboseala fiindca durerea e mai intensa dimineata, cind stau in pat sau merg incet. Simt si dureri in partea de jos a abdomenului, insa mai rar. Ciclul meu a venit pe 19 mai, cu 3 zile intirziere insa a venit. Am facut de atunci 4 teste de sarcina si toate au iesit negative. Nu am greturi, insa ma dor putin sinii, poate ca e de faptul ca intr-o spt trebuie sa-mi vina menstra. Voi ce ziceti? Poate fi o sarcina sau nu?

1 răspuns:
| Alina190 a răspuns:

Eu zic ca nu. Daca testele sunt negative si nu ai simptome atunci nu prea ai cum sa fi insarcinata. Durerile alea pot fi de la altceva, o infectie, boala etc. Asteapta-ti vina si doar daca intarzie atunci esti insarcinata. Te dor sanii poate pentru ca ti-e frica sa nu ramai insarcinata, iar teama te face sa te gandesti la toate astea. Numai bine.