| anonim_4396 a întrebat:

Ma aflu intr-o relatie complicata cu o fata pe care o plac de 3 ani in coace si in prezent nu prea stiu ce sa fac pentru ca mai exista o dilema care imi ia din elan si aceea fiind ca ea este cu un an juamatate mai mare ca mine dar totusi ea este foarte rusioasa cand se afla langa mine si se comporta oarecum diferit si de la un timp am inceput sa fiu curios de orce o priveste si ce face fiind atent chiar la cel mai mic detaliu dar totusi cred ca toti cei indragostiti fac asta(e doar parerea mea)
Am vazut ce tip te filme si seriala ii placa asa ca am inceput si eu sa ma uit la ele ca sa avem un subiect de discutie (am terminat tvd sez1 intr-o zi... nu pot spune ca nu mi-a placut sau ca inca nu-mi place :3 )
Pe langa ca e mai mare ca mine eu din nefericire nu am putut intra la acelasi liceu ca ea deaorece la mate0info erau mediile mult prea marii si la romana nu prea ma pricep asa bine(cred ca am mai facut greseli de exprimare ) asa ca am apucat la un liceu apropriat la profilul pe care l-am dorit dar totusi tin legatura in continuare cu ea vorbim pe fb si la telefon, si datorita pregatirilor de sarbatori la noi in oras au apaut masinute cioc cioc tiribombe etc. si abia atunci am avut ocazia sa ma intalnesc doar eu cu ea sa ne distram impreuna si in final sa o conduc acasa vorbind despre cum mai e pe la scoala mai mult decat despre sentimente si cand a fost sa ne despartim nu am primit nici un fel de semn ca si cum ar fi trebuit sa o pup pe obraz cel putin ci doar un mersi ca am conduso pana acacsa alagandu-ma doar cu aceea iesire de seara si cu un drum de vreo 3 km jumate fata de apartamenul meu si caminul ei.
Iar acum ca e iarna si incuran va ninge se va deschide si patiuarul si probabil atunci am sa am cea mai buna oportunitate sa-i spun ce simt pentru ea
Sunt foarte dezamagit de prieteni care ii am in preajma datorita faptului ca sunt neseriosi si nerecunoscatori am doar 2-3 cu care ma inteleg foarte bine dar nici lor nu pot sa-mi exprim sentimentele si sa cer o alta parere in afara de a parintilor
In acelasi timp ea este o fata serioasa invata bine ingrijita nu umbla prin cluburi si stie sa guste o gluma, nu injura/dracuie nu fumeaza sau orce altceva si este cam cu 10 cm mai mica ca mine :3
Eu pe de alta parte sunt o fire mai extrema si nu ma feresc de nici o provoacare,nu fumez,nu beau,nu ma bat,nu sunt agresiv, sunt glumet, invat binisor, imi place ca totul sa fie bine organizat si ii detest pe cei ce nu sunt seriosi atunci cand eu sunt serios cu ei

P.S:Vreau sa stiu daca mai merita sa ma mai gadesc daca am sanse cu ea, ce ar trebui sa fac atunci cand va sosi momentul sa merg cu ea la patinoar sau oriunde altundeva sau daca ea inca ma considera cel mai bun prieten (friendzonesad )
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Bun...am inteles cum esti, felicitari, esti un baiat de isprava.
Ea, pare o minune de fata.
Tu mai exact ce ai facut ca sa te apropii de ea si sa incepeti o relatie? Asta ai uitat sa specifici. Ati iesit la tiribombe... mirific. Si? Atat?
Era ocazia perfecta sa stabilesti o legatura mai stransa, o tinere de mana, un mangaiat pe obraz, un sarut, o intalnire viitoare...Insista sa petreci timp cu ea si asa va intelege si ea ca vrei ceva de la viata ei si vei vedea si tu cat e ea de dispusa sa fie cu tine.
Altfel...e frumos ca o admiri de la departare...dar asta nu te va ajuta la absolut nimic.

| Denis1312 a răspuns (pentru sofisis):

Multumesc pentru raspuns.
Eu si cu ea eram singurii care participau la conursui si la olimpiede si am inceput de atunci sa vorbim foarte mult si sa petrecem tot mai mult timp impreuna la scoala.
Am adus vorba de,, tiribombe,, deoarece mi s-a parut ca de acolo pot vorbesc mai mult despre reactiile pe care le avea in preajma mea.

| sofisis a răspuns (pentru Denis1312):

Vorbitul la scoala nu prea e deloc ceva intim...e important sa legi ceva in afara scolii.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Merita sa te mai gandesti.