| anonim_4396 a întrebat:

Ma cam confrunt cu o problema ciudata... iubitului prietenei mele cele mai bune i place de mine pentru ca deja a devenit observabil.bine eu incerc sa maschez lucrul asta de prietena mea, e frumos dar ce sa fac pentru ca nu imi permit sa i fac una ca asta prietenei mele dar nici nu vreau sa par salbatica? sfaturi ceva...plz

4 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ce si cum. Daca-i fata desteapta v-a scapa repede de nesimtit. Daca nu e posibil sa nu te creada si v-a scapa de tine. tu spune-i cum stau lucrurile.Si nu-i mai da nici un fel de atentie tipului, nu merita nici macar un "buna".

| gheorghita a răspuns:

Ii spui pur si simplu prietenei tale, daca te considera o prietena buna, nu se va indoi de cuvantul tau si ve-ti gasi o solutie impreuna. Bafta!

| AdY a răspuns:

Nui nici o problema aici. Are dreptul la simpatie si el si tu.

| Lolittaa a răspuns:

Uneori in viata nu alegem noi daca a fost sa fie daca asa a fost ca el sa se indragosteasca de tine orice ai face sa nu fie asa tot ceea ce este scris se va intampla frumos din partea ta ca te gandesti la prietena ta dar asta e viata ti s-ar fi putut intampla si tie si orcui din lumea asta daca el se indragosteste de tine si tie iti place de el e imposibil sa schimbi ceva