| TPU9999 a întrebat:

vreau niste sfaturi in privinta unei probleme.Prietena mea are 15 ani si se intilneste cu un baiat de aceeasi virsta, problema e ca el se da la mine eu am 14 se comporta frumos mi-a spus ca ar vrea sa incerce multe lucruri noi cu mine si ca e gata sa o lase pe prietena mea pentru mine... acum vreau sa ii spun prietenei mele ca el se da la mine nu vreau ca ea sa sufere si nu vreau sa creada ca vreau sa ii stric relatia, deci va rog mult scrieti niste sfaturi cum as putea sa ii spun prietenei mele toate acestea despre el

19 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Raspunsul meu este, ho's before bro's, spune-i prietenei tale ca ala e un dobitoc si ca te vrea si pe tine doar ca sa se dea mare ca uite ce shmecher e el ca te are si pe tine.

| TPU9999 explică (pentru EnvyU):

Mersi de sfathappy

| Emilian65 a răspuns:

Daca tii la prietena ta, spune-i ca prietenul ei vrea o relatie cu tine.

| TPU9999 explică (pentru Emilian65):

Mersi mult de sfat cred ca o sa ii spun adevarul

| SkyPilot a răspuns:

Incepi prin a-i spune baiatului ca nu te intereseaza si ca nu are nici o sansa. Daca se potoleste, problema este rezolvata. Dacainsa nu se potoleste, spune-i prietenei ca respectivul iti face avansuri fara sa ii dai amanunte, explica-i ca prietenia cu ea este mult mai importanta pentru tine si propune-i sa observe singura.
Evita sa intri intr-o relatie cu el, iti strici relatia nu numai cu prietena dar si cu ceilalti colegi. Partea cu "incercat lucruri noi" cam suna a propunere de a face sex cu el.

| TPU9999 explică (pentru SkyPilot):

Da sunt de acord ca trebuie sa ii explic totul dar ea este o fire mai cum sa spun care nu prea crede ceea ce ii spun cind este indragostita, cam asta si am avut in vedere cu lucruri noi, prietena mea nu e gata si el incearca sa o convinga eu i-am spus ca nici nu am de gind asa ceva si i-am spus si prietenei dar ea o tine pe a ei ca sunt facuti unul pentru altu si gata

| SkyPilot a răspuns (pentru TPU9999):

Esti intr-o situatie ingrata. Tu fii sigura pe ce ai de facut si pastreaza-ti directia. Stiu cum este, nu vrem sa vedem problemele cu partenerul, tot restul lumii este vinovat numai el nu.

| TPU9999 explică (pentru SkyPilot):

Pai da toti sunt vinovati numai el nu dar cel mai rau lucru este ca ii vreau binele prietenei si ea nu ma crede o tine pe a ei ca eu sunt geloasa si ca vreau sa ii despart am incercat sfaturile de mai sus i-am spus ca el sa ma lase in pace o tine pe a lui si gata i-am explicat prietenei tot acum el iese acuzatul si eu vinovata acum ea crede ca eu vreau sa ii despart si ca ii vreau raul... ce sa fac va rog mult ajutati-ma!

| SkyPilot a răspuns (pentru TPU9999):

Faci in asa fel incat sa nu te mai intalnesti nicaieri cu baiatul respectiv decat daca esti cu altcineva,, iar atunci nu discuti cu el decat strictul necesar. Nu discuti cu el in privat (telefon, fb etc.). Alta idee nu am. Nu te supara ca iti spun, dar si el incearca pentu ca, dintr-un motiv sau altul, crede ca ii merge. Probabil ca si tu I-ai transmis un mesaj necorespunzator.

| mihaicelsfant a răspuns:

Spune-i adevaru...sa vada ce fel de iubit are

| TPU9999 explică (pentru mihaicelsfant):

I-am spus si a iesit in asa fel ca eu vreau sa ii despart ca eu ii vreau ei raulsad

| Seba77 a răspuns:

Spune-i astfel o protejezi si pe ea sa nu stea cu un prost si ii areti si ei ca ti la prietenia voastrawinking lucru valabil si pentru baietii si pentru fete (nu lasati ca un individ din exterior sa rupa o prietenie ) relatii vor mai fi dar prietenia se castiga greuwinking

| TPU9999 explică (pentru Seba77):

Eu stiu ca relatiile de prietenie sunt mai importante, dar ea are o relatie cu el de vreo 7 luni si acum nu vreau ca ea sa creada ca scot borbe ca eu sa ma pot intilni cu el

| Seba77 a răspuns (pentru TPU9999):

Inteleg ce spui dar adevarul e mai important daca afla de la altcineva ca lui ii place de tine si tu nu I-ai spus o sa se supere foarte rau macar tu sa fi sincera happy si sa fi impacata ca ai facut alegerea corecta happy

| TPU9999 explică (pentru Seba77):

Sper ca cineva sa ii deschida ochii si ea sa vada ca nu ii vreau raul nu vreau sa faca acum vreo prostie si sa ii distruga toata viata oricum ea il crede pe el si pina o sa isi dea seama ma tem sa nu fie prea tirziu.

| Seba77 a răspuns (pentru TPU9999):

Niciodata nu e prea tarziu si timpul le rezolva pe toate( in orice domeniu )winking

| TPU9999 explică (pentru Seba77):

Da timpul le rezolva pe toate da ea nici nu isi da seama in ce bucluc s-a bagat

| Seba77 a răspuns (pentru TPU9999):

Deacord dar nu putem sa menajam pe toata lumea toti trebuie sa trecem prin anumite experiente si sa invatam din greseli iar cand o sa-si dea seama o sa realizeze ca I-ai vrut doar binelewinking

| TPU9999 explică (pentru Seba77):

Da stiu ca invatam din greseli da greseala asta poate fi prea mare ca sa inveti ceva din ea