| anonim_4396 a întrebat:

Ma cert in fiecare zi cu prietenul meu, din toate prostiile. Cand ne împăcam parca suntem 2 adolescenți îndrăgostiți, pret de o perioadă, apoi iar certuri. Stiu ca ma iubeste pentru ca imi arata, chiar și când suntem certați. Problema este ca ai lui nu sunt de acord cu mine, nu ma accepta, ii impun sa se despartă de mine, de aceea suntem pe ascuns. El nu ia deloc initiativa si nici nu vad ca ar vrea sa fie ai lui de acord cu mine. Cand suntem doar noi doi, parca nimeni si nimic nu mai contează, el se comporta foarte frumos cu mine, imi arata ca ma iubeste si ca ma respectă. Il iubesc din tot sufletul, dar ca credeti ca ar trebui sa fac

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

1. câți ani aveți
2. de ce nu te acceptă

| corbulalbrosu a răspuns:

Dragoste cu nabadai. laughing Unii reusesc sa treaca peste. Insa altii (chiar foarte multi) clacheaza lamentabil. Totul depinde cum va va fi... NOROCUL. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt două aspecte îngrijorătoare.
1. Certurile. O ceartă, chiar fără motiv, chiar din senin, arată că ceva scârțăie la bază. De văzur ce, și rezolvat, că dacă nu, povestea pică.
2. Ai lui nu te plac. El va trebui să rezolve asta, să vadă motivele. Nu puteți fi ilegaliști toată viața.
Dacă nu se rezolvă nimic din cele două, decretează Bad Romance ca Madonna.

| Andreeush a răspuns:

Dacă vă certați des și pe lângă asta nici părinții lui nu sunt de acord mai bine gândește-te dacă vrei să fii cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii tu sigur ca ai lui nu te accepta sau doar asa zice el?
Daca te iubea cu adevarat, lupta pentru tine si statea cu ai lui de vorba incercand sa ii convinga.
Cate cazuri nu au fost cand parintii nu au fost de acord cu relatia si si-au luat inima in dinti si s-au mutat impreuna.

| Marosac_Mariana-Manuela_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu sigur, am citit niste conversații cu mama lui. Cu timpul vom vedea

Răspuns utilizator avertizat
| Katie1356 a răspuns:

Daca va certati atat de des, clar ceva nu e in regula in relatia voastra. Nu meriti sa stai langa o persoana care iti consuma zilnic rabdarea si nervii.
Spune-i ca daca vrea sa aveti o relatie pe bune, trebuie sa incerce cu ai lui, sa lase prostiile la o parte, altfel risca sa te piarda. Daca va continua sa nu faca nimic in acest sens, nu e pentru tine.