| TiffanyTpu a întrebat:

Ma confrunt cu o problema ...foarte dificila: am un prieten de cateva luni, inca nu am intretinut relatii sexuale dar urmeaza, ma astept la asta.Ideea e ca nu stiu cum sa ii spun ca intre mine si fostul meu prieten nu a fost doar "amicitie". Nu prea as vrea sa ii spun dar mi-e frica sa nu isi dea seama, decat sa ii spun ma gandesc cum sa nu isi dea seama?
ps.: fostul meu prieten a fost cel cu care mi-am inceput viata sexuala!
ps. II.: am uitat sa mentionez ca la inceputul relatiei l-am mintit ca sunt virgina

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Realizezi ca relatia voastra de pana acum e bazata pe o minciuna?
Si,in loc sa ii spui adevarul,tu te framanti cum sa adancesti si mai mult minciuna.
Te sfatuiesc sa ii spui,cu cuvinte simple si adevarate,exact ceea ce s-a intamplat.
Poate ca teama ca o sa te judece sau o sa te acuze te-au oprit sa-i spui adevarul,la inceput.
Dar acum e cazul sa-i spui,nu mai amana,fiecare zi care trece e in defavoarea ta.
In mod sigur va fi neplacut impresionat de noutatea asta,dar daca stii cum sa i-o spui si te iubeste,va intelege.
Nu-l lasa sa descopere adevarul singur,risti sa-l pierzi in aceeasi clipa!
Nu esti nici prima si n-o sa fii nici ultima fata care nu mai e virgina,lucrurile astea sunt normale,dar nu incerca sa mai pari ceea ce nu esti, te acuzi singura si faci rau relatiei voastre, tu singura!
Spune adevarul!

16 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ăștia toți ți-au dat numai răspunsuri greșite.
Din modul în care ai pus întrebările rezultă că nu ai 18 ani.
1) Sexul înseamnă și Bebe și în condițiile în care familia ta este așa cum este cu idei de divorț, numai un bebe nu îți trebuia ție și de aia ai mințit că ești virgină.
2) Ex-ul te-a părăsit că nu erai bună la pat sau nu ai altă explicație de ce a făcut-o și că îți trebuia un prieten de „ suflet", că te obsedează ideea că nefiind bună la pat, să nu îți dea toți cu șutul!
3) Ai vrut să îi verifici sentimentele, să nu fie cumva un individ de tipul " descalecă și f***, încalecă și du-te ", cum sunt toți bărbații din ziua de azi, dornici numai de aventuri și nu de relații serioase.
4)
Nu știi cum să te ferești de o sarcină nedorită, și abstinența era cea mai sigură soluție, ( că ai înțeles tu, că ai făcut o greșeală, că ți-ai început viața sexuală înainte de 19 ani.), de a evita un bebe nedorit, că ai avut baftă că nu te-ai ales cu bebe în prima relație.
5) se pot găsii și alte n explicații raționale de ce te-ai pretins fecioară de la frica de boli venerice, la frica de o sarcină nedorită, la frica o cafteală din partea familiei tale mai ciudate care nu ar accepta ca fata lor să îți înceapă viața sexuală înainte de 20 de ani.
6) Pentru ca să reziste minciunile, nu trebuie să îi propui tu, să faceți sex, chiar dacă vrei asta.
*) Chiar dacă se supără asta este,
"că cine s-a supărat,
a mâncat borș foarte pipărat "

Să te informezi f serios cum trebuie procedat spre a evita o sarcină nedorită. Caută la bibliotecă igiena intimă a femeii http://www.shopmania.ro/carti/p-igiena-intima-a-femeii-17847761
și sexologia de Stoica
http://www.shopmania.ro/......a-16709624
http://www.carteadecitit.ro/carte/sexologie/139119/
și învață de acolo diverse modalități de evitare a unei sarcini nedorite.
+ ce mai găsești pe internet!

| TiffanyTpu explică (pentru MMihai):

Scuza`ma dar tu ai inteles gresit intrebareahappysi fostul meu nu m`a parasit pentru ca nu am fost buna la patlaughingsi nici macar de bebe n-o fost vorba(in caz ca nu stiai tu s-au inventat prezervative, anticonceptionale si toate cele) pentru ca eu l-am lasat pe el din cauza k nu ne mai intelegeaoh go on...si ce legatura are divortul alor mei cu astalaughing
patetic raspunshappy! am uitat sa adaug ca ai mei stiu ca mi-am inceput viata sexuala... daca nu ai inteles intrebarea ai putea pur si simplu sa taci nu sa comentezi aiurea!
apropo: nu mai suntem pe vremea bunicii sa fim virgine pana la nunta! in ziua de azi si fetele la 13 ani si`o trag sa fim seriosi! nu m-a ajutat deloc raspunsul tau! nu esti deloc in tema! multumesc oricumlaughing

| MMihai a răspuns:

Dacă aveai peste 30 de ani nu puteai să minți, că mai ești fecioară, că nu credea nimeni.
Nu orișice femeie este obligată, să facă sex, cu orișice bărbat.
Și cât ai putut să stai cuminte, ai stat cuminte.
Ar fi o prostie cruntă, să te duci la el & să îi zici :

" Știi că de fapt, eu eram femeie și tu ai avut „ treabă" cu tânăra „ Manuela", din cauza mea."

Îi spui și tu „ când nu mai ai de întors" cele 10 motive--mai găsești alte 5 până atunci--- pentru care l-ai mințit că ești virgină.

| MMihai a răspuns:

Mă fată, sunt un bărbat și mă numesc Mihai.
Nu eu te-am pus să minți, ci te-am învățat ce poți spune, dacă ești prinsă că ai mințit și ți se face scandal, că ai mințit.

Că individul poate, nici să nu se prindă, că a fost mințit, nu trebuie exclus, că orișice femeie cu multă imaginație, poate face puțin circ și să prostească individul, că era virgină.
Ca bărbat cu ceva experiență la femei, știu că femeile mint foarte mult, și nu mă mai miră aproape nimic.

Deci problema era că tu nu știai cum să procedezi „ că dacă ești prinsă cu minciuna, și dacă el te va lăsa baltă, pe chestia asta."

Din diverse motive la începutul relației cu băiatul ăsta nu ai avut nici o dorință atunci, de a face sex cu el, și ca să nu îți ceară asta, l-ai mințit că ești virgină.
Astăzi vrei să faci sex cu el și acum
„ Ma confrunt cu o problema ...foarte dificila: etc"

Problema dificilă este falsă de la un capăt la altul și demonstrează lipsa ta de experiență, în materie de bărbați.

O femeie cu experiență la bărbați, nu ar fi avut asemenea probleme false, ci i-ar fi spus individului, că inițial a vrut să îl cunoască ceva mai bine, și că după asta... după ce s-a învățat cu el, a decis să facă sex amândoi.
Femeia cu experiență nu s-ar fi pretins aiurea virgină! ci ar fi zis întâi să ne cunoaștem mai bine!

Toți băieții trecuți de o vârstă, care nu au o parteneră sexuală mai au uneori și diverse întâlniri cu " tânăra Manuela ".

Distrugerea himenului, se poate face și accidental,( ca urmare a unor jocuri erotice sau prin spălare neatentă când ai unghii lungi, șamd.)

Marea ta problemă, de fapt, este o falsă problemă.

Nu am crezut că ăla te-a părăsit, că erai catastrofă la pat, era numai o minciună plauzibilă.
Restul erau tot minciuni plauzibile.

Nu eu te-am pus să minți inițial, că ești virgină!

| yvren a răspuns:

Bazele unei relatii sunt iubirea si increderea si respectul.tu din cate vad nu ai incredere in el pentru ca l-ai mintit.si tot odata mintindul nu poti sa-l respecti.nu e un capat de lume ca ti-ai inceput viata sexuala cu altcineva. explica-i ca asta a fost in trecut si nu are de ce sa-l deranjeze lucrurile care sau intamplat inainte ca voi sa aveti aceasta relatie

| CrazyTeenager a răspuns:

De ce l-ai mai mintit? Daca vrea sa ti-o traga nu ii va pasa, daca te iubeste ii va pasa, caci l-ai mintit, nu mai bine, dar in ambele cazuri e idiot, trecutul unei persoane, nu e treaba lui, nici fostele experiente sexuale, nu il privesc, te priveste pe tine daca vrei sa ii spui adevarul sau nu.

| Yuuki98 a răspuns:

Spune-i adevarul, asa e mai bine, ca daca afla de pe altundeva, o sa iasa rau, si nu cred ca vrei, spune`i in fata, daca te iubeste te va accepta daca nu, inseamna ca doar pentru sex te-a vrut, acum vezi si tu.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei ceva serios,mai bine spune-i adevarul, oricum isi va da seama. Minciuna duce la dezastre, nu la ceva bun si daca vei continua il vei dezamagi si mai tare.Stii cum se zice:greseala recunoscuta este pe jumatate iertata.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fata cand este dezvirginata nu este o regula ca ea sa sangereze, asa ca actualul nu prea are cum sa-si dea seama. Plus de asta intotdeauna asupra unei femei trebuie sa exista o aura de mister, altfel ele nu ar mai fi atat de iubite de catre noi barbatii. In concluzie nu te mai deschide in totalitate actualului si nu-i spune absolut totul despre viata ta sexuala.

| TiffanyTpu explică:

Vreau pareri si de la baieti...voi cum ati reactiona daca prietena voastra v-a ascuns asta? happy

| CrazyTeenager a răspuns (pentru TiffanyTpu):

Tipa raspunsurile de mai sus sunt penale, m-am amuzat copios, raspunsul meu il stii, nu prea mi-ar pasa, e viata e sexuala si poate sa ascunda ce vrea, atata timp cat ma satisface sexual.

| TiffanyTpu explică (pentru CrazyTeenager):

Raspunsurile cui sunt penale big grin? ale meu sau ale lui mihaida?

| CrazyTeenager a răspuns (pentru TiffanyTpu):

Marea majoritate multi inca sunt in anii 70' rolling on the floor, ale tale sunt de actualitate.

| TiffanyTpu explică (pentru CrazyTeenager):

Nu-ti pot raspunde la mesaje dar nu stiu dcsad...sunt in sb!
id.: steffy_iii@yahoo.com

| Anayd_7647 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ii povestesti totul, fara nici o retinere! Daca stie ca ai fost cu acel baiat inaintea lui, totul e simplu! Si daca tipul e de treaba si te intelege, eu cred ca nu ar avea nici un motiv sa se supere!winking Oricum mult succes!winking Pup!:*

| Pisicutsssa a răspuns:

O relatie trebuie sa fie bazata pe respect reciproc si pe sinceritate `happy trebuia de la inceput sa ii spui adevarul, dar e foarte posibil sa isi dea seama atunci cand va avea loc acel moment.Asa ca spune-i adevarul, indiferent ce va fi... e mai bine sa afle de la tine decat sa isi dea seama pe parcurs, vei fi apreciata, chiar daca prima oara ai dat-o in bara, probabil de frica. fii sincera. daca te iubeste te va accepta si te va intelege chiar daca nu iti arata asta de la inceput. o zi frumoasa!happy