| Joyfetih a întrebat:

Mă confrunt cu o stare de nostalgie si suferinta din cauza faptului ca nu mai pot fi in jurul persoanei pe care mi-am dat seama ca o iubesc, cum sa trec peste? Mai exact am terminat scoala si ea inca nu iar asta ne face sa nu mai putem fi unul langa celalalt.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| teajutcumpot a răspuns:

Salut, Joyfetih,

MI-ar placea sa iti spun ca exista un remediu pentru astfel de suferinte. Din pacate singurul lucru care te va ajuta, treptat, este trecerea timpului.

Pentru a usura/estompa durerea, ce iti pot sugera este sa accepti lucrurile pe care le simti, sa nu incerci sa le ingropi. Accepta-le, simte-le in complexitatea si intensitatea lor, oricat de dureroase ar fi. Odata acceptate ele isi vor pierde din putere.

In rest, incearca sa iti ocupi timpul cu diverse activitati la care trebuie sa te concentrezi si usor vei vedea ca zilele devin mai usoare. La inceput mai greu dar dupa va fi mai usor.

Tine-te tare!

Cu drag.

| Joyfetih explică (pentru teajutcumpot):

Mersi de sustinere!

| teajutcumpot a răspuns (pentru Joyfetih):

Oricand!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lucrezi?
Esti plecat undeva la munca, de nu mai poti sa o vezi?

| Crackman a răspuns:

Daca apare alta happy fugi dupa aia.
Oricum sa treaca timpul. O sa te plictisesti sa fii trist