| mateisitudor a întrebat:

Sunt împreună cu o fata, dar nu ne putem intalni asa des pentru ca locuim la ceva distanta unul de celălalt. Din acest motiv, dimineață cand ma trezesc pur si simplu nu am chef de nimic, pierd ziua degeaba si sunt intr-o stare de tristețe, din cauza faptului că imi e dor de ea si nu ne întâlnim asa des.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Binedispune-te de unul singur.
Citeşte, joacă-te un joc bun pe computer; ascultă muzică veselă şi ritmat;, ieşi cu prietenii tăi cei mai buni la plimbare seara prin oraş/parc; mergi într-o mică vacanţă, orice, dar să nu-ţi prelungeşti singur starea de tristeţe.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai chef de nimic, să nu faci nimic. Azi. mâine, tot așa și iar așa.

| Michaeel a răspuns:

De asta relațiile la distanta nu prea merg. Va apuca dorul pe unul din voi și nu va puteți vedea. Fa ceva care îți place și poate nu te mai gândești la dorul asta.