| Elena2838399292 a întrebat:

Ma doare burta si putin sanii, aceste simptome le am cand trebuie sa-mi vina menstruatia, trebuie sa imi vina pe 8 si am durerile de 3 zile. Sunt simptome de sarcină? Care sunt simptomele si dupa cat timp apar?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de sani apar cu 1 saptamana inainte de menstruatie.
Durerile tale de de burta nu sunt legate de menstruatie sau de o posibila sarcina, fiind cu foarte multe zile inainte, deci cauzele pot fii diverse: mancarea neadecvata, sau poate un suc expirat, constipatia, gazele intestinale, apendicita, dureri de ovare, colita, samd.
Durerile premenstruale apar cu 1 zi inainte de ciclu. In sarcina nu sunt dureri de burta, decat daca ai probleme cu ovarele inflamate, sau ceva nu este in regula acolo.