| anna76 a întrebat:

Ma doare un ovar de 2 zile si sunt balonata. Care ar putea fi cauza si cum sa ma tratez? Tin sa mentionez ca sunt si racita un pic... stranut si am dureri groaznice de git. Poate fi din cauza ca peste citeva zile mi se va incepe menstruatia?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Afectiunile de natura medicala nu au nicio legatura sau interdependenta ci un proces de natura strict hormonala cum este menstruatie.Ciclul menstrual este "dirijat" doar de activitatea si modul de functionare a glandelor endocrine. In astfel de situatii este indicata consultatia efectuata de medicul de familie mai ales ca este gratuita. Multa sanatate!