| corinaalexandra432 a întrebat:

Ma dor ambele ovare si am burta umflata putin de la buric in jos am facut 3 teste de sarcina si au iesit negativ, su trecut 2 luni de la contactul sexual neprotejat credeti ca por sa fiu insarcinata? Dau fundiţa

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca dupa ultimul contact sexual ai avut minim 1, sau poate 2 menstruatii care au pornit la termen si au fost comparabile/asemanatoare cu celelalte menstruatii avute pana in prezent atunci in mod normal nu ar trebui sa ai motive de ingrijorare. De asemenea rezultatul celor 3 teste efectuate confirma ca nu exista in organismul tau hormonul de sarcina. Deci se poate trage concluzia ca daca ai avut si menstruatie (de care nu ai amintit) si in baza rezultatelor testelor care au fost negative, este exclusa posibilitate sa fii insarcinata.Pe viitor ar fi indicat sa folosesti un anumit mijloc de protectie intotdeauna cand vei mai avea contacte sexuale. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta, esti gravida.

| Lawliet14 a răspuns:

Cred ca esti racita mai degraba.