| lianaverrt a întrebat:

Ma dor ovarele si spatele.Nu mi-a venit menstruatia luna aceasta, trebuie sa imi vie acum 4 zile.Ce am?crying

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerile pot fi provocate chiar de intarzierea menstruatiei care se poate datora unei dereglari hormonale, sau unor cauze medicale, raceala, stres.In cazul in care nu ai facut sex in acest ciclu menstrual nu se poate pune problema unei sarcini care sa provoace intarzierea. O consultatie la un cabinet ginecologic s-ar impune daca menstruatia va intarzia inca 2-3 zile si vor persista si durerile.

2 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Problemele astea sunt periculoase pentru fete/femei. In loc sa intrebi niste straini pe TPU, care nu-ti pot da un diagnostic clar, mai bine mergi la medic! Eu nu va inteleg pe unii...parca va e frica de doctor straight face

| Skilline2012 a răspuns:

Limbrici.