| anonim_4396 a întrebat:

Acum o luna mi-am inceput viata sexuala, ne-am protejat, iar dupa mi-a venit menstruatia la termen. Luna asta, iubitul meu mi-a facut oral, iar menstruatia mi-a intarziat 3 zile si inca nu mi-a venit. Ovarele ma dor putin... ar putea fi vorba de o raceala?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Neinceperea sangerarii menstruale se datoreaza faptului ca cel mai probabil ciclul tau menstrual este de tipul mai mult sau mai putin NEREGULAT si din acest motiv poate fi mai lung sau mai scurt cu cateva zile fata de ciclurile menstruale anterioare. Lungimea ciclului menstrual care urmeaza, este stabilita STRICT HORMONAL chiar in prima zi a menstruatiei si din acest motiv menstruatia porneste numai/doar in momentul in care a fost programat sa inceapa. Lungimea ciclului menstrual NU este afectata, influentata sau modificata de raceala, boala sau stres. Din acest motiv, poti fi sigura ca menstruatia va porni negresit in urmatoarele zile. Multa sanatate!

| Zappyno a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Imi este putin frica sa nu fi ramas insarcinata... dar tinand cont ca luna trecuta mi-a venit, nu stiu ce sa zic despre asta

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Esti tu speriata de sarcina. De la un oral nu se poate ramane gravida.

| Hellboy96 a răspuns:

Probabil da, e sezonul cand toata lumea raceste laughing