| anonim_4396 a întrebat:

Luna asta mi-a întârziat menstruația 3 zile iar azi mi-a venit. Îmi curge puțin, iar mie normal îmi curge mult și am dureri insuportabile, iar azi nu m-a durut decât foarte puțin. Cu o săptămâna înainte sa îmi vina ma dureau ovarele, iar in astea 3 zile in care mi-a întârziat, ma înțepau ovarele. Ce trebuie sa fac? Chiar am nevoie de un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai sigur ar trebui să te duci la ginecolog.Succeswinking

| Ioana1860 a răspuns:

Daca ai avut contact sexual, dar totusi iti curge cat de cat putin sange fii sigura ca nu esti insarcinata, dar pentru a te linisti ai putea sa cumperi de la farmacie un test de sarcina. Suntem in sezonul de iarna, fix asa am patit si eu. Du-te la medicul de familie sau la farmacie si spune-i problema, eu una folosesc niste ceaiuri cu care ma spal la zona intima si in cel putin o saptamana imi trece durerea si menstruatia se regleaza. FUNDA?

| Anastasie a răspuns:

Așteaptă se vezi cum va fi în următoarele zile. Poate fi și o anexită. Consultă un medic cel mai bine.